BLOG: VŠECHNO O PSANÍ + PRAVOPIS

Copywriting, reklamní texty a slogany dnes tvoří kdekdo. Pomalu každý čuník, který udrží v kopýtkách popisku a trefí klávesy. Téměř každý, kdo se naučí číst a psát. Je to IN.

Děláte copywriting? Nebo píšete na blog (web) texty, které mají přilákat potencionální zákazníky? Pak nepište způsobem, který zvolil autor textu dole. Dnes necílím na chyby pravopisné, ani stylistické. Mířím na ten dlouhý a nudný tanec kolem horké kaše, co vyvrcholí jedním velkým plácnutím hovnem o vodu. (Pardon.)

Nedávno jsem propírala glosu, kterou nazýváme lehkonohou sestrou komentáře. Když se budeme bavit o sloupku, pak ho můžeme klidně pojmenovat lehkonohým bráchou fejetonu. Když bychom měli oba vedle sebe, bude fejeton vizáží i myšlením působit jako starší, rozumnější bratr, který tíhne k usedlejšímu stylu. Zatímco sloupek je rozpustilý, trochu...

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

Určitě jste se s GLOSOU už setkali. I když nemáte hubu od novinářského graffiti, jak nervózně okusujete propisku a přemýšlíte, co hodit do kompu, aby vydavatel neřval, že neposíláte žádné překrvené trháky...

Tvůrčí psaní podporuje řadu důležitých stránek dětské osobnosti. Je velká škoda, že se učitelé individuálnímu stylu psaní nevěnují více. Slohové práce, které jsou součástí osnov, vybočí ze zaběhnutého standardu jen občas. Ukážu vám na několika hrách, které jsou uvedené níže, jak se dá rozvíjet tvůrčí psaní vašich dětí doma už od útlého věku.