BLOG: VŠECHNO O PSANÍ + PRAVOPIS

BLOGOVÁNÍ, ŽURNALISTIKA, TEXTY, PSANÍ...

Kdybyste nevěděli, jak má vypadat dobrý copy text na sociálních sítích, pak nějak jako ten text dole. (Na chyby nekoukejte, ani nebrblejte, že to je zbytečně ukecaný.) Jde nejspíš o spontánní akci po krátkém protření víček. Podstatný je ten nápad. A ten je boží!

Chcete mě zabít???!!! Tohle na mě vyskočilo na Facebooku hned po ránu a je to teda silný kafe. Kdybych neměla nehty ohryzaný hrůzou, nejspíš bych je do něčeho nebo někoho zaťala. Vždyť to bolí už na první pohled...

Causerie. Můj oblíbený novinářský i literární žánr. Vlísal se mi do přízně, protože není časově náročný a jde střihnout od boku. Nemusím nad ním trávit hodiny. Ve výtvarném světě by causerie byla lehkou perokresbou, která vyjadřuje momentální pocit. Nic trvalého a nic zásadního. Žádný těžký olej hlubokého významu.

Jestliže jste ještě nikdy nenapsali báseň, neznamená to, že byste žádnou napsat nedokázali.

Vcelku vzato, mně paní už jed podávat nemusí.
Podařilo se jí otrávit mě na první dobrou.
A k jejímu dotazu: Kolik osob může jed v autě?

Klient mi poslal k objednávce doplňující email. Všimla jsem si chyby, kterou dělá hodně lidí a která se objevuje poměrně často. Víte, jak je to se slovem tematický?

než se posadíte k počítači, promnete prsty a spustíte je na klávesnici, měli byste znát několik zásad. Skutečnost, že na pultech s bestsellery citelně chybí vaše kniha, vás může skvěle motivovat, ale pro odstartování spisovatelské dráhy je to fakt málo.

Byznys se nekompromisně přesouvá na internet, zejména na sociální sítě. V ringu se volí jiné zbraně, než před deseti lety. A kdo si nechá ujet vlak, nemusí už nikdy nastoupit.