MY LIVE

Život jedné neřízené střely

Moje kotvy

08.11.2021

Jsou místa, kde naše kořeny vrostly do hloubky, prodraly se kamením a tmou, aby nás bezpečně zakotvily v paměti krajiny. Tohle je jedna z nesčetných vizuálních sekvencí včerejší návštěvy "Gymplu" v Lipové ulici. Kopce, kterému smradi ze Šanova jinak, než Gympl neřeknou, a kde stojí fešná budova obchodní akademie.

Vody v Proboštovském rybníce ubývá. Pomalu, ale jistě. Včera jsme byli s prďolou Tomem na obchůzce, abychom zkontrolovali, jestli už rybám nečouhají z vody zadky.

Rozumím tomu, že má Hugo své potřeby.
Rozumím tomu, že jsou věci, které se neslučují s jeho logikou.
Co nepochopím, jak se takový půlroční dacan dokáže urazit.
A to jenom proto, že jsem mu tenhle klacíček nedovolila vzít domů.

Do Bžan jezdím ráda. Jsou tu fajn lidi, krajina, tradice a vůbec. Dnes pracovně na Dýňování. Na statku č. 15 se silným géniem loci. To prostředí umocní všechno, co tu lidi vytvoří. Třeba tuhle úžasnou halloweenskou hlavu. (Mladý muž vedle je autor.) Na dlabání dýní dorazily i tři nádherné dámy. A byla s nimi psina. Vůbec se tu jeden...

Hugo na pokec

22.10.2021

Hugo přišel na kus řeči. Že prý to už takhle dál nejde. V době od 15 do 17 hodin jsem ho ignorovala a čuměla do počítače. Přitom mi k židli dotáhl minimálně šest hraček. A nic. Z klobásy, kterou jsem nakrájela do fazolačky, nedostal ani jedno kolečko. Zakázala jsem mu hrát si s cibulí a nosit domů klacky. Jo...

Se vzpomínkami objemu břicha rodičky před slehnutím, malý úkrok k sebemrskačskému tangu, odkrývání sekvencí "neříkejžeszapomněla", jako když strhnete náplast na docela čerstvé ráně a bojíte se říct Jauvajs.

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.