Abolventi absolvovali, budiž k nim návštěvnictvo shovívavé

02.06.2022

Včerejší vernisáž výstavy prací absolventů Základní umělecké školy Teplice v muzeu byla jako každá jiná vernisáž.

(Nerejpu, konstatuju.)

Poskytla tři zajímavé objevy. Třeba skutečnost, že tuhle školu můžete navštěvovat i dvacet let! Docela fukot. Ve prospěch vlastního rozvoje, samozřejmě.

Dalším objevem byly práce Amálie Honové, absolventky II. stupně. Amálii je už 19, ale jsem přesvědčená, že svým pohledem na svět o sobě dávala hlasitě vědět i ve svém výtvarném dávnověku. Z vystavujících zabodovala největší vyzrálostí a jedinečností rukopisu. Její práce jsou přesně ty, kde nepotřebujete vést za ruku. Stačí se rozpřáhnout a skočit. (První 4 snímky.)

Jako druhá mě nadchla Veronika Jačková. (To je ten třetí objev.) Čtrnáctiletá autorka, která má skvěle nastartováno. A jestli sebe sama nezaprodá obecně platné líbivosti, za pár let nás její práce posadí na zadek.

Až to v sobě přemelu, napíšu. 

Báječný den!  

Nejnovější články na  blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.