Abolventi absolvovali, budiž k nim návštěvnictvo shovívavé

02.06.2022

Včerejší vernisáž výstavy prací absolventů Základní umělecké školy Teplice v muzeu byla jako každá jiná vernisáž.

(Nerejpu, konstatuju.)

Poskytla tři zajímavé objevy. Třeba skutečnost, že tuhle školu můžete navštěvovat i dvacet let! Docela fukot. Ve prospěch vlastního rozvoje, samozřejmě.

Dalším objevem byly práce Amálie Honové, absolventky II. stupně. Amálii je už 19, ale jsem přesvědčená, že svým pohledem na svět o sobě dávala hlasitě vědět i ve svém výtvarném dávnověku. Z vystavujících zabodovala největší vyzrálostí a jedinečností rukopisu. Její práce jsou přesně ty, kde nepotřebujete vést za ruku. Stačí se rozpřáhnout a skočit. (První 4 snímky.)

Jako druhá mě nadchla Veronika Jačková. (To je ten třetí objev.) Čtrnáctiletá autorka, která má skvěle nastartováno. A jestli sebe sama nezaprodá obecně platné líbivosti, za pár let nás její práce posadí na zadek.

Až to v sobě přemelu, napíšu. 

Báječný den!  

Nejnovější články na  blogu

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Citáty

29.05.2022

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...