Jak jsem mluvila s prezidentem

12.10.2019

Byli jste se podívat v muzeu na Dnu archeologie? My ano. Byla to akce, která se vážně podařila. Všichni, kteří přišli, si ji parádně užili.

Potkala jsem tam paní, která tvořila pod širým nebem úžasně voňavé dobroty. Rozesmáté děti, které nevěděly, co za hry dělat dřív. Jejich spokojené rodiče, kteří měli práci potomstvo z muzea vůbec dostat. Bývalého kolegu Zdendu Traxlera, ale taky dva skvělé kluky. Daniela Antala a Jakuba Jílka (zleva). (To žluté uprostřed se prý jmenuje Roby.)

Kluci pomáhali s organizací akce a vedli si skvěle. Jak mi prozradili, ani jeden o kariéře archeologa neuvažuje.

A oba mají o své budoucnosti jasno. Daniel prý bude podnikatelem. Ostatně už má v tomhle směru nějaké zkušenosti. No a Jakub? Ten míří rovnou k metě nejvyšší. Rozhodl se totiž, že napraví reputaci všem českým prezidentům a jednou usedne na Pražském Hradě jako hlava státu. 

Howgh.

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...