Bžanské dýňování

23.10.2021

Do Bžan jezdím ráda. Jsou tu fajn lidi, krajina, tradice a vůbec. Dnes pracovně na Dýňování. Na statku č. 15 se silným géniem loci. To prostředí umocní všechno, co tu lidi vytvoří. Třeba tuhle úžasnou halloweenskou hlavu. (Mladý muž vedle je autor.) Na dlabání dýní dorazily i tři nádherné dámy. A byla s nimi psina. Vůbec se tu jeden cítí jako doma, i když třeba přitáhl přes pole. No...Vlastně přes silnice. 

Víc jsem dosypala v článku pro E-Teplicko.

Počkejte si.

Nejnovější články na mém blogu

Moje kotvy

08.11.2021

Jsou místa, kde naše kořeny vrostly do hloubky, prodraly se kamením a tmou, aby nás bezpečně zakotvily v paměti krajiny. Tohle je jedna z nesčetných vizuálních sekvencí včerejší návštěvy "Gymplu" v Lipové ulici. Kopce, kterému smradi ze Šanova jinak, než Gympl neřeknou, a kde stojí fešná budova obchodní akademie.

Psaní deníku je na zvážení každého příznivce Bujo. Jde v podstatě o jednu z kolekcí, kterou do svého zápisníku zavedeme, když máme pocit, že má pro nás nějaký přínos. V opačném případě se s vedením deníku nemusíme zdržovat. Stejně, jako si nevedeme ty kolekce, které pro nás nemají žádný efekt. Náš den, tak jako tak, mapují každodenní zkrácené...

Vody v Proboštovském rybníce ubývá. Pomalu, ale jistě. Včera jsme byli s prďolou Tomem na obchůzce, abychom zkontrolovali, jestli už rybám nečouhají z vody zadky.

Rozumím tomu, že má Hugo své potřeby.
Rozumím tomu, že jsou věci, které se neslučují s jeho logikou.
Co nepochopím, jak se takový půlroční dacan dokáže urazit.
A to jenom proto, že jsem mu tenhle klacíček nedovolila vzít domů.