Po Kanapi se stýskalo

06.05.2022

Denní centrum Kanape v Teplicích je už znovu otevřené...

V úterý 3. května jsem při reportáži o opětném spuštění jeho provozu byla svědkem extraktu čiré radosti.

Centrum Kanape bylo několik měsíců zavřené. Statutární město Teplice poskytlo na jeho vzkříšení, po souhlasu teplických zastupitelů, téměř půl miliónu korun. Doufejme, že těch peněz nebude litovat. Teď je na provozovateli, jak s tím zabojuje, aby se nedostal do podobné finanční šlamastyky, ve které se ocitl před časem.

Na znovu otevření centra přišly desítky seniorů. Šmrncovní babičky a dědové se nemohli dočkat. Bylo jich ve finále tolik, že organizátoři museli přinést mnohem více židlí, než bylo na place připraveno. I náměstek primátora, Jiří Štábl, s jejich přesunem pomohl. No, ve vší skromnosti, taky jsem dvě židle přenesla.

Lidé čekali na chodbě už půl hodiny před termínem otevření centra. Tolik jim prostor v Lipové ulici chyběl. Pro setkávání, kávu s přáteli, klábosení, pro nejrůznější tvůrčí aktivity, domlouvání výletů a akcí.

Ona samota umí být pěkná potvora. 

Mohli by o ní vyprávět. 

Nejnovější články na  blogu

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Vzkaz

08.01.2023

a kouskem vanilkového lusku.