Bývalou restauraci v Dubí připomíná jen pár prken

10.10.2022

V dobách, kdy byl svět jednoduchý a já se učila být mámou. Rokenrol ještě neměl tak dlouhý šedivý vousy ani pivní mozol pod trikem. Lidi spolu mluvili a neposílali si zprávy přes messenger nebo whatsapp. Protože žádný takový kraviny nebyly. Očím, rukám i duši bylo bez vyzvánění v kapse a čumění na displej mnohem lehčejc...

Tak v těch dobách jsme občas zašli do Chaloupky na jedno točený. Ve dnech inspirativních.Když se jaro natřásalo k tangu, léto k hais extázi, nebo podzim k neúprosnému barevnému útoku. Ve dnech, kdy volno znamenalo volno. Žádný terapeutický sedánky. Žádný nalejvárny motivací někde na workshopech. Žádný honění ega pod dohledem odborníků. Tak, jednoduše, volno.

V takových dnech jsme vytlačili kočár s naším prvorozeným ze Zahradní ulice k Chaloupce. Chlapisko na cestě od lázní většinou ukodrcáno usnulo. Spánkem zdravým a výživným. Sedávali jsme venku, čuměli na cestu, co pokračuje k lesu, pili svý jedno nebo i dvě a povídali si. Dorazili další, co vytlačili kočár nebo sami sebe až sem. A bylo milo. Pohodově. Jak nejlíp umí být.

Včera jsem procházela kolem. Chaloupka zívala nudou jak o život. Tak jsme se jen letmo pozdravily, aby si nevšimla, jak moc je mi to líto. Chvíli jsem pak držela pietu a pozorovala cestu, co pokračuje k lesu. 

Nové články na blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.