Používání argotů:  balanc na tenkém ledě

15.07.2022

Copywriting, reklamní texty a slogany dnes tvoří kdekdo. Pomalu každý čuník, který udrží v kopýtkách popisku a trefí klávesy. Téměř každý, kdo se naučí číst a psát. Je to IN.

- Co děláš?

- Ale, kopíka.

- Neke... 

Dívčina mi napíše: "Končím obchodku a vůbec mě to nebaví. Bavilo by mě dělat reklamní texty a dělat někde jako copywriter. Psaní mě baví už od základní školy. Pomůžete mi?" 

Cítíte tam potenciál???

Řada copywriterů tvoří úžasné projekty. Pokaždé smekám, když objevím skvělý slogan, reklamu nebo článek, které nejsou moc upovídané, řeknou co mají a ještě navíc dokáží podebrat emoce, nebo jsou nápaditě vtipné.

A pak objevím něco, jako je tenhle slogan na mobilních toaletách někde na jihu Čech. Jo, je úsměvný. Vlastně je svým způsobem velmi vtipný. A taky věřím, že pobaví spoustu lidí. Nápad mu rozhodně nechybí. Jen je trochu moc dotlačený k tomu, aby to byla velká sranda, která rozchechtá davy.

Má jen jednu nedokonalost. Je mimo hranice etiky, ostatně, jako spousta podobných sloganů, jejichž autoři se chtějí stůj co stůj zviditelnit. Na druhou stranu obstojně prdí na vztah copywriter x klient x cílová skupina. A může některé lidi parádně nas...štvat.

Schválně, napiště, jak zapůsobil na vás? 

(Foto Facebook: @KateřinaHekrdlová)

Odebírat newsletter

Nové články na blogu

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Vzkaz

08.01.2023

a kouskem vanilkového lusku.