Den Offline

29.09.2018

S kolegyní Mafulí jsme se rozhodly, že přijmeme výzvu Den offline. 💪

Na celých 24 hodin opustím svého broučka Packarda Bella, vypnu internet v mobilu, a budu se tvářit, že nikdy žádné sociální sítě neexistovaly. 😰

S lidmi budu komunikovat pouze osobně. Za tímto účelem se budu přemisťovat na různá místa, abych měla ke komunikaci co nejvíc příležitostí. 

Jsem připravená nést veškeré následky. 😲

Předpokládám, že u mě dojde k nekontrolovatelnému vystřelování pravačky horizontálním i svislým směrem, že mi bude cukat levé víčko a na pravé oko nejspíš oslepnu. Psychicky budu vyčerpaná a nepozřu žádné jídlo, budu se ale snažit hodně pít 😛. Bohužel, jak se znám, dojde pak na nejhorší a začnu lidi obtěžovat svými nesouvislými bláboly.

Nicméně, couvnout už nehodlám. A slibuji, že v neděli, jakmile budu jen trochu psychicky a fyzicky schopná, vrátím se na sociální sítě a vylíčím pocity z návratu do středověku. 

Nejnovější články na mém blogu

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.