Potulka ve vodních krajích

18.08.2021

Nevesely, truchlivy jsou ty kraje vodní... S lupínkama a Hugem na Proboštovském rybníku. Počasí jako ze sarkastického žurnálu. Museli jsme ale omrknout, jak rostou labutí mláďata. A zkontrolovat, jestli neklesla hladina řek pro ponory lodí. Klesla. Katastrofálně. 

Potok kolem rybníku už neunese ani člun že tří klacíků. Museli jsme poníženě poslat jednoduchou bárku bez vesel. Stejně se šprajcla o blbej šutr, co trčel z vody. Velké lodi (rozuměj klacky sakra) ten trapný čůrek ani nepoponesl. Navíc trochu mrholilo, což lupínky rušilo v práci. Kontrolní den není žádná prdel, když vám na lejstra kape. 

Třetí účastník zájezdu, ušatec netopejří, se jal hrabat díru. Zřejmě odvodňovací manévr. Byl jako prase až za těma ušiskama a stejně se dohrabal jen k betonu. Když jsem ho chtěla opláchnout v rybníku, vyjel po něm labuťák. Syčel jako had a hlavou vytvářel kyvadlovitý pohyb ze strany na stranu. 

My zdrhli. Hugo se nehnul ani o cenťák. Vypnul hruď a byl připravený, že tomu dlouhému krku pocuchá pera. David a Goliáš. Musela jsem šustit pytlíkem jako šílená, aby v předtuše něčeho dobrého vzdal boj a přiběhl.

Načež jsem kontrolní skupinku odtáhla od vody. Už v požehnaném dešti. (Jo, taky mě napadlo něco o kaluži a blátě.) Ale všem nám chutná pořád stejně.

Konec hlášení.

Nejnovější články na mém blogu

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Rok 2022

02.01.2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

PF 2022

31.12.2021

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...