Divadla nesmíme nechat padnout...

27.03.2020

🎭🎭 POJĎTE POMOCI DIVADLU V PYTLI 🎭🎭

(Pro Revue-Teplicka)

Ne, že bych pokládala za nutné začít pateticky burcovat vaše pocity, ale nedá mi to. První, co mě v souvislosti s hrobským Divadlem V Pytli Petra Stolaře napadlo, je fráze, která mi už pár dní hučí v hlavě: Když řinčí zbraně, mlčí múzy. Znáte, určitě ano.

Válka s koronavirem není jednoduchá. Na druhou stranu přispěla k tomu, že se oddělilo zrno od plev. Lépe, že jsme začali vnímat podstatu zrna i plev. Donutila společnost obrátit naruby hodnoty. Z horních příček skopala poslední modely mobilních telefonů a zájezdy na Karibik a uvolnila jejich místo lidství a vzájemnosti. Jsme tedy ve fázi, kdy člověk znovu nachází člověka. Kdy si uvědomuje, že mobil a Karibik mu budou prd platný, když zůstane v boji sám.

Divadlo V Pytli Petra Stolaře určitě znáte. Ano, to jsou ti šílenci, kteří rozsvítili stovky akcí v obcích a městech barvami, svým nenapodobitelným fluidem, humorem, neskutečnými kejklířskými kousky. Zkrátka, ti, co se přivalili všude jako velká voda, aby dobyli status úžasné višně na dortu, bez které by atmosféra akcí zůstala trochu jalová. Jsou to ti klauni a šašci z povolání, jak zpívala kdysi Ljuba Hermanová, kteří na oltář barevnějšího a radostnějšího světa neváhali přispět celým srdcem i životem.

A jsou to ti samí lidé, kteří ve válce s koronavirem opustili kočovný vůz, kulisy a mezi prvními usedli k šicím strojům, kde od rána do večera šijí roušky. Stovky roušek. Do nemocnic, do pečovatelských domů, do dětských domovů, potřebným... Šijí stále a roušky nabízejí zdarma.

Teď, pro změnu, potřebují naši pomoc.

Divadlo V Pytli žije výhradně z toho, co vydělá na akcích, které jsou nyní zrušené. Nedovolme proto, aby projekt, který baví dvacet let velké i malé, o svoje múzy v řinčení zbraní přišel. Nepřipusťme, aby padl subjekt, zakořeněný v kulturní tradici našeho kraje. Konečně, až to všechno skončí, budeme barevný a radostný svět potřebovat dvojnásobně.

Pomoci můžete převodem jakékoliv částky na transparentní účet DIVADLA V PYTLI:
ČSOB TEPLICE: 292878105/0300

A držte se!