Rande s Casanovou

07.08.2019

Vydala jsem se do Duchcova uhňácat info pro milované Revíčko. :-)

Víte, že můžete strávit báječný den v atriu Muzea města Duchcova?

Zejména v případě, kdy už vám grilovačky, prohlídky měst, koncerty, akce a neustálý řev lidí, kteří tráví v létě většinu času venku, lezou i ušima. Když potřebujete chvíli jen pro sebe. Zklidnit v sobě všechny letní bouřky a rozehnat oblačnost, co se vám občas usazuje v pohledu. 

Pozice na zádech někde doma, kde znáte zpaměti každou prasklinku na stropě a záhyby záclon, vám k usebrání a vnitřnímu klidu moc nepomůže.

V atriu duchcovského muzea otevřeli ČÍTÁRNU POD ŠIRÝM NEBEM! 

Nejenom, že jde o prostředí, které samo o sobě přináší úžasný relax. Navíc máte možnost si tu půjčit knihu a v klidu číst. Připravené jsou tituly různých žánrů, takže nemám obavy, že byste si nevybrali. Společnost vám bude dělat Casanova, a věřte mi, že ani necekne. 

Když knížku nedočtete, můžete si jí vzít na dočtení domů. Bez registrace, bez poplatků a bez zbytečného papírování. Přece vám tím nebudou kazit náladu. 😊
---
🔹 Atrium duchcovského muzea bude pro veřejné čtení otevřené až do konce září.
🔹 Přijít můžete každý den od 9-17 hodin.
🔹 Lence Blahníkové děkuju, že se nechala vyrušit a zvěčnit.

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.