Duchcovské kamínkiádě propadá stále více hráčů

04.04.2020

Pro REVUE TEPLICKA

Současná situace dává na frak dětské duši. Mrňousové nemohou mezi kamarády na hřiště, do školky, do školy a rodičům, kteří jsou s nimi doma, už občas docházejí nápady, energie i trpělivost. Jednou z cest, jak se docela nezbláznit, je vzít potomstvo do přírody a doufat, že se alespoň trochu unaví.

KAMÍNKIÁDA. Malování kamínků, které jejich autoři dávají na různá, veřejně dostupná místa. Jednoduše proto, aby udělali radost těm, kteří je najdou. Hra začala ještě před tím, než se svět zavřel do ulity sociálního odříkání. Než nové starosti smetly většinu radostí, než ztichly budovy školek, škol a dětská hřiště byla uzamčená na pět západů.

V Duchcově si řekli, že děti potřebují povzbudit a Kamínkiádu tady obnovili. Na různých místech Zámeckého parku se tak objevují pomalované kameny. Děti, které sem chodí s rodiči na procházku, je nacházejí a z každého nálezu mají velkou radost. Kromě toho se pak samy většinou pustí do malování, aby vrátily do hry kameny své.

Všem autorkám, které kameny malují, jako je například Žaneta Malátková, Petra Týrová Stehnová, Peťula Dbalá, Alena Selleová, Denisa Ondříčková a spousta dalších, včetně jejich dětí, patří za tohle milé povzbuzení ostatních určitě poděkování. Svět je díky nim hned veselejší a ticho snesitelnější. 😊

Za snímky děkuji Kátě Mazancové, Denise Ondříčkové a Jarče Štěpničkové.