Po stodevadesátýosmý

20.07.2019

Každý chlap jednou zažije svý poprvý.

Honzulda jich měl dnes hned několik.

Poprvý držel v ruce opravdovou hasičskou hadici a proudem vody shazoval flašky. Shodil všechny. Jen když voda vystřelila ven, lekl se a vypadalo to, že bude potupně usmýkán po modlanském hřišti. Vyrazila jsem mu na pomoc. Udržel balanc i hadici. "To je dobrý," pronesl chladně a sjel mě pohrdavým pohledem.

Poprvý na sebe navlíkl neprůstřelnou vestu, kterou mu půjčili skvělí chlapíci od krupských strážníků. Pravda, trochu na něm vlála. Služba národu ale není o padnoucím vohozu, no ne?

Poprvý střílel ze vzduchovky a vystřelil pro mámu papírovou růži. Myslela jsem, že si pýchou protrhá triko na hrudníčku.

Poprvý přešel kolem fakt krásný holky, aniž by se pousmál. S rozšířenýma zorničkama mířil ke starému hasičskému autu, které stálo za ní. Stoupl si před něj a jak nesnáší focení, poprvý sám zavelel: Babi, foť! 

Poprvý si sedl za volant hasičáku, řadil šaltpáku, pouštěl sirénu a trpěl náhlou ztrátou sluchu, když jsem prosila, ať pustí i další děti. Seděl by tam ještě teď a přehazoval rychlost. Jeden ze strážníků ho ale odlákal na pistoli. (viz níže) 

Poprvý potěžkal skutečnou pistoli od kámoše strážníka a ruka mu s ní upadla na zem. Snímek jsem nepořídila, abych nebyla obviněna z nedovoleného ozbrojování svých vnuků.
---
Poprvý jsem ho nemohla dostat z obří nafukovací klouzačky. Vlastně, co to melu. Tohle nebylo vůbec poprvý. Ani po pátý. Tohle bylo už minimálně po stodevadesátýosmý. :-)

Mohlo by vás zajímat...

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Led 02

Rok 2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

Pro 31

PF 2022

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...