Po stodevadesátýosmý

20.07.2019

Každý chlap jednou zažije svý poprvý.

Honzulda jich měl dnes hned několik.

Poprvý držel v ruce opravdovou hasičskou hadici a proudem vody shazoval flašky. Shodil všechny. Jen když voda vystřelila ven, lekl se a vypadalo to, že bude potupně usmýkán po modlanském hřišti. Vyrazila jsem mu na pomoc. Udržel balanc i hadici. "To je dobrý," pronesl chladně a sjel mě pohrdavým pohledem.

Poprvý na sebe navlíkl neprůstřelnou vestu, kterou mu půjčili skvělí chlapíci od krupských strážníků. Pravda, trochu na něm vlála. Služba národu ale není o padnoucím vohozu, no ne?

Poprvý střílel ze vzduchovky a vystřelil pro mámu papírovou růži. Myslela jsem, že si pýchou protrhá triko na hrudníčku.

Poprvý přešel kolem fakt krásný holky, aniž by se pousmál. S rozšířenýma zorničkama mířil ke starému hasičskému autu, které stálo za ní. Stoupl si před něj a jak nesnáší focení, poprvý sám zavelel: Babi, foť! 

Poprvý si sedl za volant hasičáku, řadil šaltpáku, pouštěl sirénu a trpěl náhlou ztrátou sluchu, když jsem prosila, ať pustí i další děti. Seděl by tam ještě teď a přehazoval rychlost. Jeden ze strážníků ho ale odlákal na pistoli. (viz níže) 

Poprvý potěžkal skutečnou pistoli od kámoše strážníka a ruka mu s ní upadla na zem. Snímek jsem nepořídila, abych nebyla obviněna z nedovoleného ozbrojování svých vnuků.
---
Poprvý jsem ho nemohla dostat z obří nafukovací klouzačky. Vlastně, co to melu. Tohle nebylo vůbec poprvý. Ani po pátý. Tohle bylo už minimálně po stodevadesátýosmý. :-)

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...