Hrabošení

09.05.2022

Eva Hrubá, Nymburk, divadlo jednoho herce

Tyhle vykopávky jsou z roku 1987-1988, kdy jsem se na jedné třídenní akci v Nymburku seznámila s básnířkou, herečkou, performerkou a redaktorkou Evou Hrubou. Vystoupila tam a byla úžasná. Byla tak skvělá, že jsem husinu cítila ještě dlouho po tom, co skončil potlesk. Otevřela pro mě tolik světů, netušených obrazů a forem, které nabízí poezie a především divadlo poezie.

Nestíhala jsem všechny ty výživný momenty posbírat, vstřebat, a tak jsem Evu Hrubou pozvala do divadélka v teplickém OKSu, kde jsem v tu dobu dělala. Abych sobě dopřála nášup a lidem, co jí neznali, nabídla poezii jinak, v neotřepaném a hodně "podkožním" vydání. 

Všimněte si také těch pozvánek. Tenkrát žádné PC a grafické kdovíjaké grafické programy nebyly. Pozvánka se sestavila z různých fotek na nějaký podklad, rúčo popsala, vyfotila a odnesla vyvolat...

Nejnovější články na  blogu

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Citáty

29.05.2022

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...