Hrabošení

09.05.2022

Eva Hrubá, Nymburk, divadlo jednoho herce

Tyhle vykopávky jsou z roku 1987-1988, kdy jsem se na jedné třídenní akci v Nymburku seznámila s básnířkou, herečkou, performerkou a redaktorkou Evou Hrubou. Vystoupila tam a byla úžasná. Byla tak skvělá, že jsem husinu cítila ještě dlouho po tom, co skončil potlesk. Otevřela pro mě tolik světů, netušených obrazů a forem, které nabízí poezie a především divadlo poezie.

Nestíhala jsem všechny ty výživný momenty posbírat, vstřebat, a tak jsem Evu Hrubou pozvala do divadélka v teplickém OKSu, kde jsem v tu dobu dělala. Abych sobě dopřála nášup a lidem, co jí neznali, nabídla poezii jinak, v neotřepaném a hodně "podkožním" vydání. 

Všimněte si také těch pozvánek. Tenkrát žádné PC a grafické kdovíjaké grafické programy nebyly. Pozvánka se sestavila z různých fotek na nějaký podklad, rúčo popsala, vyfotila a odnesla vyvolat...

Nejnovější články na  blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.