Udělám si s Ivanem Krausem tichoučko

01.10.2022

Pohodový víkend.

Já ho budu trávit ve společnosti laskavého humoru Ivana Krause, s knihou Udělej mi tichoučko!

Jeho tatínek se tolik podobal tomu mému... 

(úryvek z knihy)

...Kdykoli matka zjistila, že otec dělal pořádek, běžela rovnou k popelnicím. Vracela se pak často ze dvora s umazaným dokladem, který zachránila a který držela ukrytý za zády.

"Kde máš vysvědčení z průmyslovky?" ptala se pak překvapeného otce přísně.

Jindy chtěla vědět, kde má diplom za obsluhu parních kotlů z roku 1925, osvědčení radiotelegrafisty z vojny nebo legitimaci Svazu politických vězňů.

Otec se vždy polekal a znervózněl. Pocit provinění způsobil, že místo odpovědí kladl sám zmatené a nerozumné otázky. Ptal se, o jakou průmyslovku, o jaké parní stroje, o jaké vysvědčení a o jaké vězně se jedná.

Také jeho další otázky svědčily o tom, že se obává matčiny reakce a že je bezradný.Ptal se matky, na jakém dvoře byla, kde stála popelnice a jak vypadala, zda byla zavřená či otevřená a jestli v ní bylo vlhko..." 

Nové články na blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.