Hrabe mně, hrabe tobě, hrabe nám...

07.04.2020

Dnešek je zatím nabitý pozitivně. Bez problémů jsem vyměnila v Kauflandu poklici na pánev. Včera jsem kvůli nedostatečnému okysličení mozku (nošením té zkur...né roušky) koupila moc velkou. Příjemná slečna mi vrátila peníze a já místo dvaatřicítky vzala osmadvacítku.

Sehnala jsem - a teď se držte, droždí!!!! Radostí jsem si div neroztrhla hubu kolem celé hlavy. Budou moravský buchty, pro Méďu. (To jsou ty plněné tvarohem, navrchu s povidly a drobenkou.)

Pestré úterní odpoledne završila procházka kolem Proboštovského rybníka. Nikdo nikde. Jen pár lidiček v předepsaných rozestupech, modrajících pod rouškami. Jo a ještě dvacetičlenná rodina potřebných před sociálními bytovkami, která zabíjela čas na sluníčku. Povětšinou bez roušek.

Hrabe mi?

Samozřejmě, že mi hrabe!
A s posledními zbytky zdravého rozumu doufám, že se ta omezení, která nám teď tak zpestřují naše dny, nepřetaví nenápadně ve standard, na který si všichni pomalu ale jistě zvykáme.

Mohlo by vás zajímat...

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.