Hrabe mně, hrabe tobě, hrabe nám...

07.04.2020

Dnešek je zatím nabitý pozitivně. Bez problémů jsem vyměnila v Kauflandu poklici na pánev. Včera jsem kvůli nedostatečnému okysličení mozku (nošením té zkur...né roušky) koupila moc velkou. Příjemná slečna mi vrátila peníze a já místo dvaatřicítky vzala osmadvacítku.

Sehnala jsem - a teď se držte, droždí!!!! Radostí jsem si div neroztrhla hubu kolem celé hlavy. Budou moravský buchty, pro Méďu. (To jsou ty plněné tvarohem, navrchu s povidly a drobenkou.)

Pestré úterní odpoledne završila procházka kolem Proboštovského rybníka. Nikdo nikde. Jen pár lidiček v předepsaných rozestupech, modrajících pod rouškami. Jo a ještě dvacetičlenná rodina potřebných před sociálními bytovkami, která zabíjela čas na sluníčku. Povětšinou bez roušek.

Hrabe mi?

Samozřejmě, že mi hrabe!
A s posledními zbytky zdravého rozumu doufám, že se ta omezení, která nám teď tak zpestřují naše dny, nepřetaví nenápadně ve standard, na který si všichni pomalu ale jistě zvykáme.

Mohlo by vás zajímat...

V prvním článku jsem psala, jak jsem propadla fenoménu metody Bullet Journal (BUJO). Vlastně se mi jako první zalíbily zápisníky BUJO, z nichž některé jsou malými uměleckými skvosty. Článek o tom, jak jsme se s Bullet Journal "potkali", si můžete přečíst tady.

"Velmi brzy zapomínáme na věci, o kterých jsme si mysleli, že je nezapomeneme nikdy. Zapomínáme na lásky i zrady, zapomínáme, co jsme šeptali a co jsme křičeli, zapomínáme, kým jsme byli.Proto je dobré, zůstaneme-li v kontaktu sami se sebou, a na to zápisníky jsou. Když chceme tohle spojení udržet funkční, musíme se spolehnout jen sami na sebe: váš...

Zítra je sobota 1. května, a to kromě definitivního vítězství jara nad zimou znamená také Svátek práce. Pár let už ho slaví každý po svém. Pryč jsou doby alegorických vozů a dlouhých průvodů, třepetajících vlaječkami, které národ fasoval od předsedů ROH. Ulicemi se už netáhne vůně párků s hořčicí a ušní bubínky neproráží proslovy potentátů ani...

Dnešek je zasvěcený Světovému dni duševního vlastnictví. Jeho cílem je upozornit na všechny skvělé ženy a muže, kteří i přes bariéry konvencí, odtrhování si od úst, ukrajování spánku a vytváření neklidu v soukromí nacházeli způsoby, jak nevděčnému lidstvu usnadnit věci všední i ty méně obvyklé.