Jak silná je vaše ochranka?

30.01.2019

Unesete toho víc, než si dokážete představit. Věřte mi. Když přijde situace, o které si myslíte, že je to vaše konečná a nic horšího vás potkat nemůže, většinou potká.

Není to o tom, že by vám osud zvedal prostředník tak nějak permanentně. Ani nejste vyvolenou obětí bestiálního mága, který manipuluje s vaším životem. U smůly, když nějak tenhle bungee jumping ke dnu nazveme, je to jako se vším. Někomu téměř nic, jinému celé nákladní vlaky.

Čím rychleji spěje společnost k určitému zenitu vývoje, tím hlouběji se ve vás mohou zařezávat výčitky. Sledujete, jak se geometrickou řadou množí úspěšní a velmi bohatí lidé, jak přibývají šťastné rodiny, milující se páry a připadáte si jako poslední šutr v hromadě. Do toho přijede pravidelný nákladní vlak smůly, abyste nevyšli ze cviku, a totálně vás uvnitř zmasakruje.

Je těžké přesvědčovat někoho, že to bude zase dobrý, když si prochází apokalypsami pravidelně. A taky vám neuvěří, že v tom nejede sám a že na těch nástupištích, kolem kterých sviští nákladní vlaky plné smůly, stojí spousta dalších lidí. A některé ten černý parchant drží u dna tak, že už se nedokáží ani nadechnout.

Proti vnitřním masakrům máte osvědčené zbraně. Tou nejsilnější je vaše vědomí, (nebo sebevědomí?). Dokonce platí přímá úměra: čím víc neštěstí a smůly vás potká, tím silnější kalibr na obranu do života získáte. Posilují vás zkušenosti, držkopády, konce a začátky a zase konce, které na cestách ke dnu posbíráte. Už víte svoje a tak u vašich dveří stojí Opatrnost, Naivitě jste dali padáka a vaši duši střeží Tvrdost.

A teď si představte někoho z té smečky převelice šťastných, neuvěřitelně spokojených, milovaných a permanentně úspěšných lidí. Někoho, kdo se v životě nesetkal se žádným větším problémem. Maximálně s tím, že se zpozdil let na Bali. Upřímně, dokážete si představit tyhle nekryté duše, vystavené slunci, nepřipravené a nevycvičené, jak se z ničeho nic ocitnou na vašem nástupišti? 

Na rozdíl od vás by to pro ně byla nejspíš jejich konečná.

Mohlo by vás zajímat...

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Led 08

Vzkaz

a kouskem vanilkového lusku.