To kdákání nepřeslechnete

18.03.2019

Já to vážně zkoušela.

Přehlížela, zavírala oči, surfovala nahoru a dolů, aby na mě vyskočilo něco jiného...

(Teď naposledy třeba hambatý zadek jednoho nejmenovaného politika. Abych to upřesnila, poměrně tlustý zadek poměrně tlustého politika.)

Jenomže po nahém zadku - lup a je to tu zas.

Obrázek obýváku a dotaz autorky: Co myslíte, je to dost stylový?

A následuje chrlení jedu ortodoxními zastánkyněmi stylu XYZ. Zjistila jsem, že chlapi tohle neřeší. Ve skupině XYZ jsou ale bohužel hlavně ženské a taky těžká infekce ortodoxní umanutosti. To je amatérek, co sežraly krocaní lejno a staly se přes noc profesionálními architektkami, designérkami a vědí všechno nejlíp!

Jako že šedá se žlutou, případně ještě černomodrá, je to jasný? Přes to ani kolobrnda nejede.

No, ještě ti odpustíme ty náznaky do oranžova... kde jsem to měla... tady, strana 168... V žádném případě se tu ale nechlub s něčím, kde máš jen trochu pochybností, že jsi zkurvila odstín! Uštveme tě, pošleme na Sibiř, vypíšeme na tebe odměnu za vypíchnutí očí - celý dvě kila holubí barvy...

A chraň tě ruka páně, jestli si do kuchyně švihneš nějaký něžný tvary. Jsi úplně zešílela???!!!!! To nám děláš schválně???? Přípustné jsou kostky, kola!!! Cože!!!!??? Kytičky??? No, to už ti dočista jeblo??? Na to zapomeň!!! Jsi byla někde dlouho na slunci, ne???

A dotyčná, která se ještě před chvílí radovala z nového obýváku a chtěla se někomu pochlubit, prolila slzama už pátý kapesník. Nejraději by škrtla sirkou a ty dlouhé měsíce práce podpálila.

Proč?

Protože je totálně pitomá.

Být ve skupině XYZ a inspirovat se - jako proč ne. Jenomže, jít do kotle s fotkou svého obýváku, když vím, co to je za zmijí sdružení?

Abych jim ale nekřivdila.

Je tam jedna, možná dvě, které postují fotku blbýho stolku s vázou a pak následuje těžký porno. Všechny začnou vzdychat, rosit se, vlhnout a sténat, jak je to dokonalý. Slepice se švestičkama z vlastní zahrádky pějí nekonečné ódy: Nojo, tohle je nádhera! VY (desetkrát podtržený), ať sem dáte, co sem dáte, to prostě nemá chybu! Je to překrásné. Vy jste prostě dokonalá, váš byt je dokonalý, vaše rodina je dokonalá....

A já vidím jen kopii uplácanou podle nějakého katalogu, která neuhnula od předlohy ani milimetr. Patvar bez duše, bez fantazie, osobních invencí a je mi hnusně. Z těch slepic, které nemají vlastní mozek a odstřelí každého za jiný, názor. A což teprve, když si někdo dupne a řekne: A víte co? Mně se ten můj obývák líbí takový, jaký je a vy mi můžete políbit záď! Bydlet v tom budu já!

No, co myslíte, že se stane?

Slepice ho uklovou jako žížalu po dešti. Pomluví ho až do desátého kolene a potom ho ze skupiny vyrazí jako nežádoucí element.

Páč takovýhle jelita bez vytříbeného stylu tady fakt nepotřebujeme!

Je vám to jasný???!!! 

Mohlo by vás zajímat...

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.

Často se zamiluju. Tak, z ničeho nic. Nepotřebuju dlouhý kecy ani romantický večeře. K rozpumpování herzny mi stačí málo. Například suchý strom, co trčí proti blankytnému nebi. Těsná ulička, kde chrní historie, neposkvrněná ambiciózním architektem. Stará vrata, do kterých truhlář vepsal báseň o lidském umu. Svítání a stmívání. Chaloupky rozkutálené...

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen...

Nic, co plácá křidélky, před ním není v bezpečí. Nic, co se jen trochu pohne, neunikne jeho výpadům. Nic, co jen trochu připomíná žrádlo, nemine jeho papuli.