To kdákání nepřeslechnete

18.03.2019

Já to vážně zkoušela.

Přehlížela, zavírala oči, surfovala nahoru a dolů, aby na mě vyskočilo něco jiného...

(Teď naposledy třeba hambatý zadek jednoho nejmenovaného politika. Abych to upřesnila, poměrně tlustý zadek poměrně tlustého politika.)

Jenomže po nahém zadku - lup a je to tu zas.

Obrázek obýváku a dotaz autorky: Co myslíte, je to dost stylový?

A následuje chrlení jedu ortodoxními zastánkyněmi stylu XYZ. Zjistila jsem, že chlapi tohle neřeší. Ve skupině XYZ jsou ale bohužel hlavně ženské a taky těžká infekce ortodoxní umanutosti. To je amatérek, co sežraly krocaní lejno a staly se přes noc profesionálními architektkami, designérkami a vědí všechno nejlíp!

Jako že šedá se žlutou, případně ještě černomodrá, je to jasný? Přes to ani kolobrnda nejede.

No, ještě ti odpustíme ty náznaky do oranžova... kde jsem to měla... tady, strana 168... V žádném případě se tu ale nechlub s něčím, kde máš jen trochu pochybností, že jsi zkurvila odstín! Uštveme tě, pošleme na Sibiř, vypíšeme na tebe odměnu za vypíchnutí očí - celý dvě kila holubí barvy...

A chraň tě ruka páně, jestli si do kuchyně švihneš nějaký něžný tvary. Jsi úplně zešílela???!!!!! To nám děláš schválně???? Přípustné jsou kostky, kola!!! Cože!!!!??? Kytičky??? No, to už ti dočista jeblo??? Na to zapomeň!!! Jsi byla někde dlouho na slunci, ne???

A dotyčná, která se ještě před chvílí radovala z nového obýváku a chtěla se někomu pochlubit, prolila slzama už pátý kapesník. Nejraději by škrtla sirkou a ty dlouhé měsíce práce podpálila.

Proč?

Protože je totálně pitomá.

Být ve skupině XYZ a inspirovat se - jako proč ne. Jenomže, jít do kotle s fotkou svého obýváku, když vím, co to je za zmijí sdružení?

Abych jim ale nekřivdila.

Je tam jedna, možná dvě, které postují fotku blbýho stolku s vázou a pak následuje těžký porno. Všechny začnou vzdychat, rosit se, vlhnout a sténat, jak je to dokonalý. Slepice se švestičkama z vlastní zahrádky pějí nekonečné ódy: Nojo, tohle je nádhera! VY (desetkrát podtržený), ať sem dáte, co sem dáte, to prostě nemá chybu! Je to překrásné. Vy jste prostě dokonalá, váš byt je dokonalý, vaše rodina je dokonalá....

A já vidím jen kopii uplácanou podle nějakého katalogu, která neuhnula od předlohy ani milimetr. Patvar bez duše, bez fantazie, osobních invencí a je mi hnusně. Z těch slepic, které nemají vlastní mozek a odstřelí každého za jiný, názor. A což teprve, když si někdo dupne a řekne: A víte co? Mně se ten můj obývák líbí takový, jaký je a vy mi můžete políbit záď! Bydlet v tom budu já!

No, co myslíte, že se stane?

Slepice ho uklovou jako žížalu po dešti. Pomluví ho až do desátého kolene a potom ho ze skupiny vyrazí jako nežádoucí element.

Páč takovýhle jelita bez vytříbeného stylu tady fakt nepotřebujeme!

Je vám to jasný???!!! 

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.