Kryl by se parádně opil

11.04.2019

V teplickém muzeu se konala vzpomínková akce na Karla Kryla. Těšila jsem se. Do chvíle, než jsem uviděla, jak první místa obsadili bývalí totalitní pohlaváři. Ti, kteří za komoušů dusili všechny a všechno. Seděli v první řadě a mně přišlo, jakoby se znovu vrátila doba, kdy seděli v první řadě pokaždé, získávali všechna privilegia, protože to tak zkrátka sami nastavili. Dobře se při vzpomínkách na Kryla bavili, jako kdyby to byl kdysi jejich nejlepší kámoš. Musela jsem pryč.

Připadala jsem si oškubaná, prázdná a hořká bez konce. S knedlíkem třetihor v krku jsem doma pouštěla Kryla pořád dokola. Abych se znovu nadechla, uklidnila se a utvrdila, že se nevrátila doba, kdy mi žena okresního tajemníka důrazně vysvětlila, že si Kryla v kanceláři rozhodně pouštět nebudu, jinak z toho vyvodí důsledky. 

Lidi nemají páteř.

Ztratili paměť.
A někteří i žaludek.

A já chci věřit, že Kryl tam nahoře měl ten den zrovna něco důležitýho na práci. Že se třeba poctivě opíjel, hrál s divným knížetem a dalšími kumpány mariáš a neměl čas mrknout dolů. Kdyby totiž viděl, kdo mu dnes tleskal, asi by prvním řadám pozvracel hlavy.

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...