Kryl by se parádně opil

11.04.2019

V teplickém muzeu se konala vzpomínková akce na Karla Kryla. Těšila jsem se. Do chvíle, než jsem uviděla, jak první místa obsadili bývalí totalitní pohlaváři. Ti, kteří za komoušů dusili všechny a všechno. Seděli v první řadě a mně přišlo, jakoby se znovu vrátila doba, kdy seděli v první řadě pokaždé, získávali všechna privilegia, protože to tak zkrátka sami nastavili. Dobře se při vzpomínkách na Kryla bavili, jako kdyby to byl kdysi jejich nejlepší kámoš. Musela jsem pryč.

Připadala jsem si oškubaná, prázdná a hořká bez konce. S knedlíkem třetihor v krku jsem doma pouštěla Kryla pořád dokola. Abych se znovu nadechla, uklidnila se a utvrdila, že se nevrátila doba, kdy mi žena okresního tajemníka důrazně vysvětlila, že si Kryla v kanceláři rozhodně pouštět nebudu, jinak z toho vyvodí důsledky. 

Lidi nemají páteř.

Ztratili paměť.
A někteří i žaludek.

A já chci věřit, že Kryl tam nahoře měl ten den zrovna něco důležitýho na práci. Že se třeba poctivě opíjel, hrál s divným knížetem a dalšími kumpány mariáš a neměl čas mrknout dolů. Kdyby totiž viděl, kdo mu dnes tleskal, asi by prvním řadám pozvracel hlavy.

Mohlo by vás zajímat...

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!