Kryl by se parádně opil

11.04.2019

V teplickém muzeu se konala vzpomínková akce na Karla Kryla. Těšila jsem se. Do chvíle, než jsem uviděla, jak první místa obsadili bývalí totalitní pohlaváři. Ti, kteří za komoušů dusili všechny a všechno. Seděli v první řadě a mně přišlo, jakoby se znovu vrátila doba, kdy seděli v první řadě pokaždé, získávali všechna privilegia, protože to tak zkrátka sami nastavili. Dobře se při vzpomínkách na Kryla bavili, jako kdyby to byl kdysi jejich nejlepší kámoš. Musela jsem pryč.

Připadala jsem si oškubaná, prázdná a hořká bez konce. S knedlíkem třetihor v krku jsem doma pouštěla Kryla pořád dokola. Abych se znovu nadechla, uklidnila se a utvrdila, že se nevrátila doba, kdy mi žena okresního tajemníka důrazně vysvětlila, že si Kryla v kanceláři rozhodně pouštět nebudu, jinak z toho vyvodí důsledky. 

Lidi nemají páteř.

Ztratili paměť.
A někteří i žaludek.

A já chci věřit, že Kryl tam nahoře měl ten den zrovna něco důležitýho na práci. Že se třeba poctivě opíjel, hrál s divným knížetem a dalšími kumpány mariáš a neměl čas mrknout dolů. Kdyby totiž viděl, kdo mu dnes tleskal, asi by prvním řadám pozvracel hlavy.

Mohlo by vás zajímat...

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Led 02

Rok 2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

Pro 31

PF 2022

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...