Kryl by se parádně opil

11.04.2019

V teplickém muzeu se konala vzpomínková akce na Karla Kryla. První místa obsadili ttotalitní pohlaváři a řiťolezci. Ti, kteří za komoušů dusili všechny a všechno. Obsadili první řady a smíchy učůrávali, jakoby šlo o jejich vlastní živé vzpomínky.

Zdrhla jsem. V opačném případě bych explodovala. 

Po návratu domů jsem si připadala oškubaná až na duši. S knedlíkem třetihor v krku jsem si pouštěla Kryla pořád dokola. Abych se znovu nadechla. Abych se uklidnila a přestala vibrovat vztekem.

Lidi nemají páteř.
Ztratili paměť.
A někteří i žaludek.

Jen doufám, že Kryl tam nahoře měl zrovna něco důležitýho na práci. Že se tam třeba poctivě opíjel a neměl čas mrknout dolů. Kdyby totiž viděl, kdo mu dnes tleskal, asi by se neudržel a pozvracel jim hlavy.

Mohlo by vás zajímat...

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.

Často se zamiluju. Tak, z ničeho nic. Nepotřebuju dlouhý kecy ani romantický večeře. K rozpumpování herzny mi stačí málo. Například suchý strom, co trčí proti blankytnému nebi. Těsná ulička, kde chrní historie, neposkvrněná ambiciózním architektem. Stará vrata, do kterých truhlář vepsal báseň o lidském umu. Svítání a stmívání. Chaloupky rozkutálené...

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen...

Nic, co plácá křidélky, před ním není v bezpečí. Nic, co se jen trochu pohne, neunikne jeho výpadům. Nic, co jen trochu připomíná žrádlo, nemine jeho papuli.