Litoměřice s hlavou nad vodou

14.03.2020

Potřebovali jsme vyčistit hlavy, (nejenom). Sebrali jsme saky paky a vyrazili na jednodeňák do Litoměřic. Přálo nám počasí, byla i káva, horká čokoláda a vafle z okýnka. Žádný velký frmol, žádné šílenství. Lidi opatrně načínali den, koronavirus se schovával za ztmavlé rohy a jeden a se tady bál pohnout, aby ten pohyb nebyl slyšet. V obvykle turisty nadupaném centru jsme tentokrát byli jen my, vítr, slunce a pár místních zbloudilců.

Litoměřice jsou nádherné město s fascinující a opečovávanou architekturou historického centra, na které střed Teplic s monstrózními škatulemi a majákem Telecomu bohužel dávno nemá. I kdyby kolem něj skotačilo tisíc fontán. I kdyby v něm vyrostly dva Hiltony.

Ale zpátky k Litoměřicím. 

Prošli jsme střed města, vydali se kolem řeky, která si koketně pohazuje hřívu vlasů jednou k pravému, jindy k levému břehu. Úžasný zážitek nám připravila atmosféra městských hradeb, kde se čas procházel po špičkách mezi několika odloženými (nebo zapomenutými?) páry. A nic nenasvědčovalo blbé době, naopak. Litoměřice udělaly všechno pro to, abychom se cítili skvěle, na pohodu.

Užili jsme si plnými doušky poloprázdné ulice, všudypřítomnou historii, velkorysé slunce, jeden druhého a taky čas, který se rozléhal jak kostelní zvony po ránu, duněl o všudypřítomné ticho a tříštil se na hladině řeky...

Dovolená v Českém Středohoří

Pro 6 osob, 3 pokoje

Pro 10 osob, 4 pokoje

Pro 20 osob, 6 pokojů

Mohlo by vás zajímat...

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Led 02

Rok 2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

Pro 31

PF 2022

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...