Litoměřice s hlavou nad vodou

14.03.2020

Potřebovali jsme vyčistit hlavy, (nejenom). Sebrali jsme saky paky a vyrazili na jednodeňák do Litoměřic. Přálo nám počasí, byla i káva, horká čokoláda a vafle z okýnka. Žádný velký frmol, žádné šílenství. Lidi opatrně načínali den, koronavirus se schovával za ztmavlé rohy a jeden a se tady bál pohnout, aby ten pohyb nebyl slyšet. V obvykle turisty nadupaném centru jsme tentokrát byli jen my, vítr, slunce a pár místních zbloudilců.

Litoměřice jsou nádherné město s fascinující a opečovávanou architekturou historického centra, na které střed Teplic s monstrózními škatulemi a majákem Telecomu bohužel dávno nemá. I kdyby kolem něj skotačilo tisíc fontán. I kdyby v něm vyrostly dva Hiltony.

Ale zpátky k Litoměřicím. 

Prošli jsme střed města, vydali se kolem řeky, která si koketně pohazuje hřívu vlasů jednou k pravému, jindy k levému břehu. Úžasný zážitek nám připravila atmosféra městských hradeb, kde se čas procházel po špičkách mezi několika odloženými (nebo zapomenutými?) páry. A nic nenasvědčovalo blbé době, naopak. Litoměřice udělaly všechno pro to, abychom se cítili skvěle, na pohodu.

Užili jsme si plnými doušky poloprázdné ulice, všudypřítomnou historii, velkorysé slunce, jeden druhého a taky čas, který se rozléhal jak kostelní zvony po ránu, duněl o všudypřítomné ticho a tříštil se na hladině řeky...

Dovolená v Českém Středohoří

Pro 6 osob, 3 pokoje

Pro 10 osob, 4 pokoje

Pro 20 osob, 6 pokojů

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.