Průhledný Lukáš Jabůrek

25.06.2022

Láska je jako sklo. Rozbije se, když ji uchopíš příliš nejistě, nebo příliš prudce," pravil Lucas Durtain, francouzský spisovatel a lékař.

A jak je to se sklem a láskou k němu?

Můžete vyrábět sochy z kamene, nábytek ze dřeva, vnímat vůni a nepoddajnost materiálu. Sklo je ale tolik jiné. Sebejisté, a přesto tak zranitelné.

Přečtěte si pábítko k výstavě jednoho z nejlepších sklářských výtvarníků současnosti, Lukáše Jabůrka v Dubí, které jsem napsala pro Dezert.art.

Nejnovější články na  blogu

Když nejdu na výšlap sama, jsem na tom podobně jako s tancem. Jaký můžete mít zážitek, když vás někdo vláčí parketem a je totálně mimo rytmus? To na úvod. Jinak, na můj nos, jsme si nedělní čističku s Méďou užili. Alespoň já tedy určitě. Dostala jsem ze sebe kila marastu a roztáhla hubu do U. Druhý den po sobě Mikulov. Asi na něm něco bude......

Ticho ještě nemusí znamenat příchod bouře. Zachytit radost bývá někdy těžší, než nasekat fůru dřeva na zimu. Ostatní v článku, který najdete TADY.

Když chcete psát knihu, nestačí si jednoduše vyhrnout rukávy a pustit se do díla. Skvělý obsah a styl vám nezajistí ani nejdražší pero, blok v pravé kůži nebo notebook s ohryzaným jablkem.

Ženských, které to umí s motorovou pilou, moc není. Chápete... Pila řve jak poraněný pavián. Žádný extra design. Na selfíčko taky nic moc. Malý výběr tvarů, barev, o melodiích nemluvě.