Průhledný Lukáš Jabůrek

25.06.2022

Láska je jako sklo. Rozbije se, když ji uchopíš příliš nejistě, nebo příliš prudce," pravil Lucas Durtain, francouzský spisovatel a lékař.

A jak je to se sklem a láskou k němu?

Můžete vyrábět sochy z kamene, nábytek ze dřeva, vnímat vůni a nepoddajnost materiálu. Sklo je ale tolik jiné. Sebejisté, a přesto tak zranitelné.

Přečtěte si pábítko k výstavě jednoho z nejlepších sklářských výtvarníků současnosti, Lukáše Jabůrka v Dubí, které jsem napsala pro Dezert.art.

Nejnovější články na  blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.