My Fany milovali

09.03.2021

Dnes by mamka slavila narozeniny, svátek i MDŽ. Všechno v jediném dni. Moji prarodiče si s vymýšlením jména velkou práci nedali. Když se jim 9. března v roce 1935 mamka narodila, děda, hromotluk, kterému kolovala v žilách řecká krev, měl neuvěřitelný vztah k úsporám na všech stranách. Nejspíš mrkl přes rameno do kalendáře a řekl: Dnes je Františka, tak to bude Františka a basta! 

Ještě, že se mamka nenarodila třeba 12. března na Řehoře. Myslím, že by se děda nerozpakoval jí z úsporných časových důvodů dát jméno Řehořka. 

Pokud vám přijdu malinko zatrpklá, tušíte správně. Velkou láskou svoji prvorozenou dceru babička s dědou nezahrnovali. Já sama je viděla snad třikrát v životě. Ale to je na román a dnes se bude slavit, ne fňukat.

Tak všechno nejlepší, Fany! Užij si tam nahoře pořádnou oslavu. Na rozdíl od tvých rodičů, my jsme tě s bráchou milovali.  

Nejnovější články na mém blogu

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.