My Fany milovali

09.03.2021

Dnes by mamka slavila narozeniny, svátek i MDŽ. Všechno v jediném dni. Moji prarodiče si s vymýšlením jména velkou práci nedali. Když se jim 9. března v roce 1935 mamka narodila, děda, hromotluk, kterému kolovala v žilách řecká krev, měl neuvěřitelný vztah k úsporám na všech stranách. Nejspíš mrkl přes rameno do kalendáře a řekl: Dnes je Františka, tak to bude Františka a basta! 

Ještě, že se mamka nenarodila třeba 12. března na Řehoře. Myslím, že by se děda nerozpakoval jí z úsporných časových důvodů dát jméno Řehořka. 

Pokud vám přijdu malinko zatrpklá, tušíte správně. Velkou láskou svoji prvorozenou dceru babička s dědou nezahrnovali. Já sama je viděla snad třikrát v životě. Ale to je na román a dnes se bude slavit, ne fňukat.

Tak všechno nejlepší, Fany! Užij si tam nahoře pořádnou oslavu. Na rozdíl od tvých rodičů, my jsme tě s bráchou milovali.  

Nejnovější články na mém blogu

Vejšlap po vrcholcích Krušných hor. Sice jsme nedošli do plánovaného cíle, kterým byl původně nejvyšší vrchol Krušných hor, Pramenáč, protože ta nána v navigačním centru si dělala z lidí prdel a navedla nás opačným směrem, i tak to ale stálo za všechny puchejře.

Nikdy jsem úsměvy neplýtvala. Kdybych byla mužskej, říkali by: Hele, támhle jde ten bručoun, jako kdysi o mém tátovi. A jako ženská? Raději to nechci vědět.

Zář 18

No 2

Bílému někdy trvá věky,

Včera jsem musela šmírovat online zastupko, tak byla k večeři rychlovka. Chleba a to, co najdeš v lednici. Namazaný krajíc s paštikou jsem dozdobila plátkem sýra a rajčátky. Chleba jsem přeložila, aby se paštika neválela halabala na povrchu, neb by při psaní hrozil její přenos do ofiny, na triko nebo na klávesnici. Znám se.
Už dlouho jsem přeložený...

Vyběhla jsem do noci. Za štěkotem psa. Nikde nikdo. Jen modrá okna hlídačů televizí.