My Fany milovali

09.03.2021

Dnes by mamka slavila narozeniny, svátek i MDŽ. Všechno v jediném dni. Moji prarodiče si s vymýšlením jména velkou práci nedali. Když se jim 9. března v roce 1935 mamka narodila, děda, hromotluk, kterýmu kolovala v žilách řecká krev a taky neuvěřitelný vztah k úsporám na všech stranách, mrkl nejspíš přes rameno do kalendáře a řekl: Dnes je Františka, tak to bude Františka a basta! 

Ještě, že se mamka nenarodila třeba 12. března na Řehoře. Myslím, že by se děda nerozpakoval jí z úsporných časových důvodů dát jméno Řehořka. 

Pokud vám přijdou malinko zatrpklá, tušíte správně. Velkou láskou svoji prvorozenou dceru babička s dědou nezahrnovali. Já sama je viděla snad třikrát v životě. Ale to je na román a dnes se bude slavit, ne fňukat.

Tak všechno nejlepší, Fany. Na rozdíl od tvých rodičů, my jsme tě s bráchou nesmírně milovali.  

Nejnovější články na mém blogu

K většině hradů vedou cesty vzhůru, do kopců. Trochu námahy, kterou musí člověk vynaložit, aby se k nim vyškrábal, se v cíli vrací měrou vrchovatou. Genius loci těch míst bývá úchvatný a empatické i romantické duše hluboce zasahuje. Historické monumenty, které na krajinu shlíží už stovky let, vnímáme se zvláštním vzrušením. Jako oživlé filmové...

První Velikonoce, kdy od svého bratra nebudu mít zadek zmalovaný modrými pruhy. Taky to bude poprvé, co jsem se přes vajíčkové svátky, kůzlečí mordy, beránky krájené na sto kusů a opilecké šílenství přenesla bez újmy. Užívám si dobře rozjetý sólo mejdan. Nemusela jsem si ani trhat obličej do úsměvu, odpovídat na přání sousedů a tvářit se mile. Taky...

V Řecku začíná příprava na Velikonoce tři týdny před tzv. Čistým pondělím, kdy hospodyňky celý den myjí nádobí a děti pouštějí draky. O víkendu se konají zabíjačky, aby si lidé užili maso, než se ho budou muset na 40 dní úplně vzdát.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

V Hřebečné u Abertam řeší, jak se bránit nájezdným chacharům. Do obce se třemi desítkami domů se chystají vpadnout developeři a postavit tady až 20 nových apartmánů. Místní se ptají, zda s takovou ještě z Krušných hor něco zbude. Budiž jim útěchou, že v nájezdech nenažrané smetánky nezůstane jejich obec sama. Fuck you pracháči!

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet.