Svátek, kdy chlapi překonají sami sebe

08.03.2021

Mezinárodní den žen

MDŽ nemusím a nebudu to rozvádět. Všimla jsem si ale, že je v kurzu. Chlapi se předhánějí v originálních přáních a ženy v děkování. Nuže, dobrá. Jednou tedy nepůjdu proti proudu a přispěju i já. Přáním, kytkami, laskavým slovem a tak...

Milé spolubojovnice.

Nemíním se rýpat v emocích a tvořit slohové cvičení o třech normostranách. Proto stručně. 

Přeju nám: 

PROSTOR. Mnohem více místa. Fyzického i toho v tom obrazném smyslu slova. A alespoň jeden den v týdnu celou postel a celou noc jen pro sebe!!! 

KLID A TICHO. Bez vřískání dětí, televize, ve který běží fotbal, bez dotazů co bude k večeři, kde jsou ponožky, bez výčitek a hádek. 

ČAS PRO SEBE. Několik hodin v týdnu bez stresu co ještě musím udělat, co všechno nestihnu a co už jsem zase nedala. Samy se sebou a s nohama na stole.. 

LASKAVOU LÁSKU. Takovou, kterou jsme prožily naposledy v pravěku. Tu, která nekončí upocenou snahou o rozmnožení lidstva, ale dokáže, abychom uvěřily, že jsme ty nejpůvabnější a nejpřitažlivější bytosti na světě.. 

VÍC NEŽ HODNĚ SIL. Protože stojíme pevně na zemi a víme moc dobře, jak to s těmi přáními a sliby zase skončí. 

HUMOR. S ním to dáme. 

SLUNCE, TEPLO, KYTKY... Ať už jaro leze do bytu i okny. Na jaře a v létě totiž umíme lépe přimhouřit oči. Nejenom proti slunci, ale i jen tak. Protože, my přece víme to své...

Mohlo by vás zajímat...

K většině hradů vedou cesty vzhůru, do kopců. Trochu námahy, kterou musí člověk vynaložit, aby se k nim vyškrábal, se v cíli vrací měrou vrchovatou. Genius loci těch míst bývá úchvatný a empatické i romantické duše hluboce zasahuje. Historické monumenty, které na krajinu shlíží už stovky let, vnímáme se zvláštním vzrušením. Jako oživlé filmové...

První Velikonoce, kdy od svého bratra nebudu mít zadek zmalovaný modrými pruhy. Taky to bude poprvé, co jsem se přes vajíčkové svátky, kůzlečí mordy, beránky krájené na sto kusů a opilecké šílenství přenesla bez újmy. Užívám si dobře rozjetý sólo mejdan. Nemusela jsem si ani trhat obličej do úsměvu, odpovídat na přání sousedů a tvářit se mile. Taky...

V Řecku začíná příprava na Velikonoce tři týdny před tzv. Čistým pondělím, kdy hospodyňky celý den myjí nádobí a děti pouštějí draky. O víkendu se konají zabíjačky, aby si lidé užili maso, než se ho budou muset na 40 dní úplně vzdát.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

V Hřebečné u Abertam řeší, jak se bránit nájezdným chacharům. Do obce se třemi desítkami domů se chystají vpadnout developeři a postavit tady až 20 nových apartmánů. Místní se ptají, zda s takovou ještě z Krušných hor něco zbude. Budiž jim útěchou, že v nájezdech nenažrané smetánky nezůstane jejich obec sama. Fuck you pracháči!

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet.