Svátek, kdy chlapi překonají sami sebe

08.03.2021

Mezinárodní den žen

MDŽ nemusím a nebudu to rozvádět. Všimla jsem si ale, že je v kurzu. Chlapi se předhánějí v originálních přáních a ženy v děkování. Nuže, dobrá. Jednou tedy nepůjdu proti proudu a přispěju i já. Přáním, kytkami, laskavým slovem a tak...

Milé spolubojovnice.

Nemíním se rýpat v emocích a tvořit slohové cvičení o třech normostranách. Proto stručně. 

Přeju nám: 

PROSTOR. Mnohem více místa. Fyzického i toho v obrazném smyslu slova. A alespoň jeden den v týdnu celou postel a celou noc jen pro sebe!!! 

KLID A TICHO. Bez vřískání dětí, televize, ve který běží fotbal, bez dotazů co bude k večeři, kde jsou ponožky, bez výčitek a hádek. 

ČAS PRO SEBE. Několik hodin v týdnu bez stresu co ještě musím udělat, co všechno nestihnu a co už jsem zase nedala. Samy se sebou, se sklenkou něčeho dobrého a s nohama na stole...

LASKAVOU LÁSKU. Takovou, kterou jsme prožily naposledy v pravěku. Tu, která nekončí upocenou snahou o rozmnožení lidstva, ale dokáže, abychom uvěřily, že jsme ty nejpůvabnější a nejpřitažlivější bytosti na světě..

VÍC NEŽ HODNĚ SIL. Protože stojíme pevně na zemi a víme moc dobře, jak to s těmi přáními a sliby zase skončí.

HUMOR. S ním to dáme.

SLUNCE, TEPLO, KYTKY... Ať už jaro leze do bytu i okny. Na jaře a v létě totiž umíme lépe přimhouřit oči. Nejenom proti slunci, ale taky jen tak. Protože, my přece víme své...

Mohlo by vás zajímat...

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.