Medvěd a studna

27.06.2019

Medvěd byl včerejšího večera poněkud neklidný.

Dnes po obědě sestoupil do studny, aby zjistil, jestli čerpadlo ještě žije. Dlouho se neozýval. Nechtěla jsem čekat, jestli se utopí - neutopí a odplevelila jsem lány kedluben a políčka brambor.

Asi po hodině se začal zvedat silný vítr. Nějaký husy na obloze buď právě odlítaly, nebo se odněkud vracely. V každém případě dělaly pěkný rambajs. Když přelétly, zaslechla jsem ze studny funění, prokládané výkřiky "Švajne arbajt!" - a od skruže zavanul podivný chlad.

Místo médi se nahoře objevil zmáčený Brůna. Kapala z něj voda a odporný slizký jíl. "Čerpadlo žije!", oznámil s úsměvem šílence v tváři... 

Zvedla jsem palec, jako když dáváte najevo, že je to O.K. a bleskově se otočila k záhonům. Kdybych odpověděla a tevřela pusu, asi bych ten záchvat smíchu neukočírovala. A kdo by pak doplel ty záhony, že jo?

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.