Medvěd a studna

27.06.2019

Medvěd byl včerejšího večera poněkud neklidný.

Dnes po obědě sestoupil do studny, aby zjistil, jestli čerpadlo ještě žije. Dlouho se neozýval. Nechtěla jsem čekat, jestli se utopí - neutopí a odplevelila jsem lány kedluben a políčka brambor.

Asi po hodině se začal zvedat silný vítr. Nějaký husy na obloze buď právě odlítaly, nebo se odněkud vracely. V každém případě dělaly pěkný rambajs. Když přelétly, zaslechla jsem ze studny funění, prokládané výkřiky "Švajne arbajt!" - a od skruže zavanul podivný chlad.

Místo médi se nahoře objevil zmáčený Brůna. Kapala z něj voda a odporný slizký jíl. "Čerpadlo žije!", oznámil s úsměvem šílence v tváři... 

Zvedla jsem palec, jako když dáváte najevo, že je to O.K. a bleskově se otočila k záhonům. Kdybych odpověděla a tevřela pusu, asi bych ten záchvat smíchu neukočírovala. A kdo by pak doplel ty záhony, že jo?

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...