Někdy si nevidím na špičku nosu

01.10.2018

Nedávno jsem hrála s Honzuldou fotbal. Pak jsme si dali pauzu a já mu vyprávěla, jaká jsem bývala fotbalistka. Sebevědomí se posadilo na horní šprucli žebříku a s napětím poslouchalo. Vyprávěla jsem, že jsem mezi kluky z ulice byla nejlepší v kličkování a dávala nejvíc gólů. Jak mě málokdo obral o míč a nikdy, vážně nikdy mě nepostavili potupně do brány.

Sebevědomí si odkašlalo a povídá: A o té noze, zlomené nadvakrát, když jsi machrovala a chtěla zastavit balón jako Maradona, o té mu neřekneš? 

Ne, o té noze jsem pomlčela. 

Z výchovných důvodů. 😉 

Mohlo by vás zajímat...

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.

Často se zamiluju. Tak, z ničeho nic. Nepotřebuju dlouhý kecy ani romantický večeře. K rozpumpování herzny mi stačí málo. Například suchý strom, co trčí proti blankytnému nebi. Těsná ulička, kde chrní historie, neposkvrněná ambiciózním architektem. Stará vrata, do kterých truhlář vepsal báseň o lidském umu. Svítání a stmívání. Chaloupky rozkutálené...

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen...

Nic, co plácá křidélky, před ním není v bezpečí. Nic, co se jen trochu pohne, neunikne jeho výpadům. Nic, co jen trochu připomíná žrádlo, nemine jeho papuli.