Jak nespokojené meluzíny

30.10.2018

Někdy si málo věříme. Navenek přesvědčujeme okolí o sebejistotě, ale v naší ulitě je zalezlý zranitelný šnek.

Nízké sebevědomí přitom může spustit řadu psychických problémů a následně vyvolat třeba nedorozumění ve vztazích. A většinou zbytečně. Každá, bez výjimky, má něco, co ty druhé nemají. Umí něco, co druhé neumí. Získala zkušenosti, o kterých se ostatním může jen zdát. Dokáže něco tak skvělého, že ty druhé jen závistí skřípou zuby. Jednoduše, každá je jedinečná a neopakovatelná.

Svět je o barvách. Ne o černobílém filmu, kde proti sobě stojí zlo, dobro, nebo krása a ošklivost  jako patent na slušný trhák. Život je nádherná, pestrá a taky dost krátká jízda, kterou byste si neměly kazit pozorováním svých chyb pod drobnohledem. Poznejte svoji skutečnou hodnotu. Odpusťte si nedostatky, pokud s nimi stejně nic nezmůžete, a vemte to tak, že i ony z vás dělají originál.

Hlavně přestaňte brát kritiky druhých jako kapačku, bez které byste nepřežily. Dokonalost totiž dokáže být děsná nuda! Nasaďte úsměv, protože ten sluší každé ženské. Usmívejte se, třeba se rozřehtejte na celé kolo. (Možná ani netušíte, jak sexy umí smích být!) Pěstujte kolem sebe celé lány pozitivní energie, ať nedusíte své blízké zbytečným napětím. Věřte mi, že vás za to budou milovat. 

A jako rozcvičku si každé ráno stoupněte před zrcadlo. Zhluboka se nadechněte a řekněte pěkně nahlas: Čau, kočko! Dnes vypadáš skvěle! Tuším, že to zase natřeš těm ukňouraným osmnáctkám, co vědí o lásce, strachu a radosti ze života velký kulový!  

Mohlo by vás zajímat...

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Led 02

Rok 2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

Pro 31

PF 2022

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...