Jak nespokojené meluzíny

30.10.2018

Někdy si málo věříme. Navenek přesvědčujeme okolí o sebejistotě, ale v naší ulitě je zalezlý zranitelný šnek.

Nízké sebevědomí přitom může spustit řadu psychických problémů nebo vyvolat nedorozumění ve vztazích. A většinou zbytečně. Každá, bez výjimky, má něco, co ty druhé nemají. Umí něco, co druhé neumí. Získala zkušenosti, o kterých se ostatním může jen zdát. Dokáže něco tak skvělého, že ty druhé jen závistí skřípou zuby. Jednoduše, každá je jedinečná a neopakovatelná.

Svět je o barvách. Ne o černobílém filmu, kde proti sobě stojí zlo, dobro, nebo krása a ošklivost  jako patent na slušný trhák. Život je nádherná, pestrá a taky dost krátká jízda, kterou byste si neměly kazit pozorováním svých chyb pod drobnohledem. Poznejte svoji skutečnou hodnotu. Odpusťte si nedostatky, pokud s nimi stejně nic nezmůžete, a vemte to tak, že i ony z vás dělají originál.

Hlavně přestaňte brát kritiky druhých jako kapačku, bez které byste nepřežily. Dokonalost totiž dokáže být děsná nuda! Nasaďte úsměv, protože ten sluší každé ženské. Usmívejte se, třeba se rozřehtejte na celé kolo. (Možná ani netušíte, jak sexy umí smích být!) Pěstujte kolem sebe celé lány pozitivní energie, ať nedusíte své blízké zbytečným napětím. Věřte mi, že vás za to budou milovat. 

A jako rozcvičku si každé ráno stoupněte před zrcadlo. Zhluboka se nadechněte a řekněte pěkně nahlas: Čau, kočko! Dnes vypadáš skvěle! Tuším, že to zase natřeš těm ukňouraným osmnáctkám, co vědí o lásce, strachu a radosti ze života velký kulový!  

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.