Obsahový čardáš a slovosled jako prejt

15.07.2022

Nalezeno na facebooku. Po počátečním šoku a vyrovnání krevního tlaku, vypůjčeno.

Majitelce děkuji za spoluúčast. I bez jejího vědomí a svědomí.


Když budete někdy psát jednoduchý náborový inzerátek, mějte na paměti, že lidi jsou taky jenom lidi. Nemusíte to do nich prát tak, abyste je zabili... 

V tom přiloženém výkřiku nalezeném na fejsu je pomalu víc chyb než písmenek. 

Celý odstavec tvoří jedna jediná věta. (Vlastně dvě, když budu brát v úvahu i to zvolání na konci.) 

Shoda podmětu s přísudkem rajtuje při čardáši jak smyslů zbavená, a vůbec už neví, která bije.

Pravopis sebou škube v posledním tažení. 

Slovosled se potácí po své poslední pozemské pařbě a rozseká vás tak, že se musíte po přečtení nadechnout, chvíli počkat, otřít pot z čela a přečíst to znovu. 

Dvakrát, nebo víte co, raději třikrát. 

A pak už jen přemýšlíte, jestli to autorka myslela vážně, nebo si z vás dělá kozy...

Poslední články na blogu

Když nejdu na výšlap sama, jsem na tom podobně jako s tancem. Jaký můžete mít zážitek, když vás někdo vláčí parketem a je totálně mimo rytmus? To na úvod. Jinak, na můj nos, jsme si nedělní čističku s Méďou užili. Alespoň já tedy určitě. Dostala jsem ze sebe kila marastu a roztáhla hubu do U. Druhý den po sobě Mikulov. Asi na něm něco bude......

Ticho ještě nemusí znamenat příchod bouře. Zachytit radost bývá někdy těžší, než nasekat fůru dřeva na zimu. Ostatní v článku, který najdete TADY.

Když chcete psát knihu, nestačí si jednoduše vyhrnout rukávy a pustit se do díla. Skvělý obsah a styl vám nezajistí ani nejdražší pero, blok v pravé kůži nebo notebook s ohryzaným jablkem.

Ženských, které to umí s motorovou pilou, moc není. Chápete... Pila řve jak poraněný pavián. Žádný extra design. Na selfíčko taky nic moc. Malý výběr tvarů, barev, o melodiích nemluvě.