Pavel Karták opustil své uhrančivé krajiny

14.02.2022

V neděli 23. ledna, krátce po svých osmdesátých narozeninách, zemřel sochař, keramik a malíř Pavel Karták. (7.1. 1942-23.1. 2022)

Jeho žena, keramička Alena Marie Kartáková, byla do poslední chvíle s ním. Odešel v klidu a milovaný. Se svojí Alenkou ušel životem úctyhodnou cestu, která trvala déle než pět desetiletí.

V pátek 11. února se v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích konala zádušní mše. Rozloučit se s krupským výtvarníkem, keramikem a sochařem přišla velká spousta lidí, příbuzných, přátel a známých. Přišli, aby vzdali hold umělci, člověku, příteli a podpořili v těžké chvíli jeho ženu.

Místo pro rekviem nevybrala Alena Kartáková náhodou. Jak nedávno přiznala, Zámecké náměstí oba milovali. Přirostlo jim k srdci. V oratoriu zdejšího kostela pořádali každoročně adventní výstavy, v teplickém muzeu navštěvovali výstavy svých přátel a uměleckých kolegů, prožili v historickém srdci Teplic nádherné okamžiky. Zámecké náměstí bylo jejich srdeční záležitostí...

Nejnovější články na blogu

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Vzkaz

08.01.2023

a kouskem vanilkového lusku.