Pavel Karták opustil své uhrančivé krajiny

14.02.2022

V neděli 23. ledna, krátce po svých osmdesátých narozeninách, zemřel sochař, keramik a malíř Pavel Karták. (7.1. 1942-23.1. 2022)

Jeho žena, keramička Alena Marie Kartáková, byla do poslední chvíle s ním. Odešel v klidu a milovaný. Se svojí Alenkou ušel životem úctyhodnou cestu, která trvala déle než pět desetiletí.

V pátek 11. února se v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích konala zádušní mše. Rozloučit se s krupským výtvarníkem, keramikem a sochařem přišla velká spousta lidí, příbuzných, přátel a známých. Přišli, aby vzdali hold umělci, člověku, příteli a podpořili v těžké chvíli jeho ženu.

Místo pro rekviem nevybrala Alena Kartáková náhodou. Jak nedávno přiznala, Zámecké náměstí oba milovali. Přirostlo jim k srdci. V oratoriu zdejšího kostela pořádali každoročně adventní výstavy, v teplickém muzeu navštěvovali výstavy svých přátel a uměleckých kolegů, prožili v historickém srdci Teplic nádherné okamžiky. Zámecké náměstí bylo jejich srdeční záležitostí...

Nejnovější články na blogu

Instinkty

08.05.2022

Učím první rok. Můj chlap byl můj první chlap. A všechno je jinak.

Stejně, jako se vizuálně rozsvítí zahrada, když v ní vysadíte rostliny různých druhů, barev a výšek, podobným způsobem rozzářila Galerii Zahradního domu expozice děl Marie Šechtlové.