Tipy pro pejskaře: Kam s hračkami

04.08.2021

Krabice, kam večer uklízíme s Hugem hračky. Sehnali jsme ji v Jysku za 109 korun.  

Nácvik úklidu hraček:

V první řadě je třeba, aby pejsek vnímal pojem hračka. Tedy, nejprve ho naučíme reagovat správně na povel Hračka. Pokud řekneme hračka, měl by se okamžitě na některou ze svých hraček podívat. Nebudu lhát, první fáze se může docela protáhnout. Hodně záleží na naší důslednosti. Stačí každý den pět minutek, ale chce to každý den.

Teprve, když pes bez chyby zvládne první fázi, posuneme se dál.

Každý večer před usnutím má Hugo spoustu energie. Tak si hrajeme. Jako součást těch her jsem zařadila i povel: Uklidíme hračku. Ne, že bych lezla přímo po čtyřech, ale je na mě velmi zábavná podívaná. Dám povel, shrbená k zemi vezmu hračku, na kterou se Hugo podívá a odnesu ji pomalu do krabice. Dám nový povel a chvilku čekám, jestli se rozhoupe a k hračce alespoň přiběhne. Když ne, vezmu hračku, snažím se udržet jeho pozornost a odnesu ji do krabice. 

Stačilo třikrát ukázat a Hugo se už k hračce sám vydal. Pochválila jsem ho, ale chvíli trvalo, než mu došlo, že musí hračku donést do krabice. Samozřejmě, že Hugo občas hračku jen poponesl, jindy s ní sice běžel ke krabici, pak se ale rozběhl a hrál si. Nojo, chce to tuny trpělivosti. A taky chvály. Každý krůček správným směrem je třeba hodně chválit. A vytrvat. Jestliže ho jednou necháte hračky uklidit a pak na to dvakrát prdíte, bude na to za chvíli prdět i on.

Hodně štěstí!

Nejnovější články na mém blogu

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Citáty

29.05.2022

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...