Tipy pro pejskaře: Kam s hračkami

04.08.2021

Krabice, kam večer uklízíme s Hugem hračky. Sehnali jsme ji v Jysku za 109 korun.  

Nácvik úklidu hraček:

V první řadě je třeba, aby pejsek vnímal pojem hračka. Tedy, nejprve ho naučíme reagovat správně na povel Hračka. Pokud řekneme hračka, měl by se okamžitě na některou ze svých hraček podívat. Nebudu lhát, první fáze se může docela protáhnout. Hodně záleží na naší důslednosti. Stačí každý den pět minutek, ale chce to každý den.

Teprve, když pes bez chyby zvládne první fázi, posuneme se dál.

Každý večer před usnutím má Hugo spoustu energie. Tak si hrajeme. Jako součást těch her jsem zařadila i povel: Uklidíme hračku. Ne, že bych lezla přímo po čtyřech, ale je na mě velmi zábavná podívaná. Dám povel, shrbená k zemi vezmu hračku, na kterou se Hugo podívá a odnesu ji pomalu do krabice. Dám nový povel a chvilku čekám, jestli se rozhoupe a k hračce alespoň přiběhne. Když ne, vezmu hračku, snažím se udržet jeho pozornost a odnesu ji do krabice. 

Stačilo třikrát ukázat a Hugo se už k hračce sám vydal. Pochválila jsem ho, ale chvíli trvalo, než mu došlo, že musí hračku donést do krabice. Samozřejmě, že Hugo občas hračku jen poponesl, jindy s ní sice běžel ke krabici, pak se ale rozběhl a hrál si. Nojo, chce to tuny trpělivosti. A taky chvály. Každý krůček správným směrem je třeba hodně chválit. A vytrvat. Jestliže ho jednou necháte hračky uklidit a pak na to dvakrát prdíte, bude na to za chvíli prdět i on.

Hodně štěstí!

Nejnovější články na mém blogu

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Rok 2022

02.01.2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

PF 2022

31.12.2021

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...