Písečný vrch a jeho tajemství

Pro REVUE TEPLICKA

Zůstala jsem dlužná informaci ohledně štítku se jménem Petra Špika a datem úmrtí 5.1. 1999, který jsem objevila na skále na Písečáku. Kovový štítek nechal vyrobit někdo z party, ve které Petr byl. Když jsem se dozvěděla první informace, moc se mi do jejich zveřejnění nechtělo. Jenže, když už člověk něco nakousne, měl by to dokončit...

Petr Špik údajně pocházel z Děčína a žil v Teplicích. Říkalo se mu Špikoun. Znalo ho hodně mladých lidí. V partě, se kterou se scházel, byl oblíbený a prý se hodně líbil holkám. Býval hostem v restauraci U Ptáčků a později s partou navštěvovali Kalinku.

Podle informací, které mi poskytli ti, kdo ho znali, měl Petr Špik spáchat sebevraždu. V šanovském parku, a ne právě běžným způsobem. Takže v tom se šťourat nebudu. Údajně měl s sebou psa, který k němu nechtěl pustit záchranáře. O důvodu jeho dobrovolného odchodu ze života, který si před tím očividně vychutnával, jsou ale jen dohady.

Jisté je, že Petr Špik zemřel hodně mladý. To muselo být bolavé pro rodinu a také pro všechny, kdo ho znali a měli rádi. Možná bychom si na základě jeho odkazu měli uvědomit, že si nás ta potvora s kosou tak lehce nezaslouží. Že se vždycky dá najít způsob, jak se do života pořádně zakousnout a nepustit.

Vážím si party lidí, která na Petra nezapomněla. Určitě ho tam nahoře těší, že si na něho kámoši občas vzpomenou. Když jsem místo objevila, byla pod štítkem postavená zapálená svíčka...     -ina-

(Děkuju Honzovi Macháčkovi za fotku, Haně Bartoňové, Bohumilu Chleba Lebr a ostatním za informace.)