Potřebuju kadeřnici!

27.02.2021

Původně střihnutá patka, která koketně překrývala levé obočí, dnes překrývá polovinu ksichtu.

U mytí nádobí a dalších domácích pracech neustále pohazuju hlavou, abych přes ty záclony něco viděla.

Takový tiky, jako když vás sjede tajfun křížený se zemětřesením.

Zatím netluču hlavou o stěny, takže jsem nepoužila dranžírák, kterým bych tu blbou ofinu fikla až u kořene.
Střih v tom roští už nenajdete.
A to, že jsem zatím nevzala nůžky a neobjela s nimi hlavu kolem dokola, je jen důsledek mé pevné vůle. (Po tom, co jsem si před dvěma lety vytvořila z vlasů rozcuch, jaký svět neviděl, jsem se zařekla, že nikdy víc.)

Takže, je tu kadeřnice, která by měla odvahu?
Protože až se moji vnuci začnou budit hrůzou, kdykoliv si vzpomenou na babičku, bude už pozdě něco napravovat. 

Nejnovější články na mém blogu

K většině hradů vedou cesty vzhůru, do kopců. Trochu námahy, kterou musí člověk vynaložit, aby se k nim vyškrábal, se v cíli vrací měrou vrchovatou. Genius loci těch míst bývá úchvatný a empatické i romantické duše hluboce zasahuje. Historické monumenty, které na krajinu shlíží už stovky let, vnímáme se zvláštním vzrušením. Jako oživlé filmové...

První Velikonoce, kdy od svého bratra nebudu mít zadek zmalovaný modrými pruhy. Taky to bude poprvé, co jsem se přes vajíčkové svátky, kůzlečí mordy, beránky krájené na sto kusů a opilecké šílenství přenesla bez újmy. Užívám si dobře rozjetý sólo mejdan. Nemusela jsem si ani trhat obličej do úsměvu, odpovídat na přání sousedů a tvářit se mile. Taky...

V Řecku začíná příprava na Velikonoce tři týdny před tzv. Čistým pondělím, kdy hospodyňky celý den myjí nádobí a děti pouštějí draky. O víkendu se konají zabíjačky, aby si lidé užili maso, než se ho budou muset na 40 dní úplně vzdát.

Na sociálních sítích se objevil příspěvek paní, která líčila, jak starší žena na zastávce zničehonic upadla a "zůstala ležet v bez vědomí".

V Hřebečné u Abertam řeší, jak se bránit nájezdným chacharům. Do obce se třemi desítkami domů se chystají vpadnout developeři a postavit tady až 20 nových apartmánů. Místní se ptají, zda s takovou ještě z Krušných hor něco zbude. Budiž jim útěchou, že v nájezdech nenažrané smetánky nezůstane jejich obec sama. Fuck you pracháči!

Ještě než si po obědě Méďa stačil utřít ústa do ubrousku, dostal befell, aby se pochlapil, nečuměl jak štěně odervaný od cecku na déšť za oknem, protože pojedeme na výlet.