Jaro chce změnu

21.03.2021

Přestěhovala jsem svůj psací stůl a zalezla s pracovním nádobíčkem do kouta. Když byl stůl pod oknem, prokrastinovala jsem. Čučela na mraky, na kapky rosy, na lidi se psy i bez nich, na drzé sýkory a plaché červenky, na sníh, na déšť, na slunce, na závan větru........

V koutě nebude nic odvádět moji pozornost. Je to kout bez výhledu. Leda tak s výhledem do kouta. Samozřejmě, i tady se mohou vyskytnout nějaké výjimky.

A' propos. Viděli jste někdy pavouka, jak omotává pavučinou svoji kořist, před tím, než ji uloží do spíže? Počíná si úchvatně, jako přadlena, která natahuje nit na vřeteno.  A je při tom neuvěřitelně soustředěný. Z oběti se po namotání pavučiny stane celkem úhledný kokonek...

Jak už jsem napsala. Až na nějaké ty výjimky. 

Nejnovější články na mém blogu

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.