GLOSA: A nikdo oka nezamhouřil

26.11.2020

V jedné skupince ženské nadávají na tavné pistole, že pořád kapou. Nalepit všechny ty kýčoviny na adventní věnec by ale uštvalo i tavný samopal. 

Prodejna hrnečků s Ladovými motivy ve Vodičkově ulici končí. Pan Lada si tam nahoře možná setřel pot z čela. 

Na Facebooku se nekontrolovatelně množí fotografie vánoční výzdoby. Dobře míněné rady v podobě útočné kritiky utne jen blokace virtuální kámošky. 

Jan Čenský je v šoku z informace, že seriál Ordinace v růžové zahradě končí. Prý nebude mít z čeho platit hypotéku. Zřejmě Honzovi nezbyde, než aby slezl z pece.

Tina Turner dnes slaví 81. narozeniny a pořád má větší sexepeal, než některé dvacetileté modelky.

Všechno je v pohybu.

Všechno někam směřuje, jen mně už nedochází smysl. 

Mohlo by vás zajímat...

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.