GLOSA: A nikdo oka nezamhouřil

26.11.2020

V jedné skupince ženské nadávají na tavné pistole, že pořád kapou. Nalepit všechny ty kýčoviny na adventní věnec by ale uštvalo i tavný samopal. 

Prodejna hrnečků s Ladovými motivy ve Vodičkově ulici končí. Pan Lada si tam nahoře možná setřel pot z čela. 

Na Facebooku se nekontrolovatelně množí fotografie vánoční výzdoby. Dobře míněné rady v podobě útočné kritiky utne jen blokace virtuální kámošky. 

Jan Čenský je v šoku z informace, že seriál Ordinace v růžové zahradě končí. Prý nebude mít z čeho platit hypotéku. Zřejmě Honzovi nezbyde, než aby slezl z pece.

Tina Turner dnes slaví 81. narozeniny a pořád má větší sexepeal, než některé dvacetileté modelky.

Všechno je v pohybu.

Všechno někam směřuje, jen mně už nedochází smysl. 

Mohlo by vás zajímat...

V prvním článku jsem psala, jak jsem propadla fenoménu metody Bullet Journal (BUJO). Vlastně se mi jako první zalíbily zápisníky BUJO, z nichž některé jsou malými uměleckými skvosty. Článek o tom, jak jsme se s Bullet Journal "potkali", si můžete přečíst tady.

"Velmi brzy zapomínáme na věci, o kterých jsme si mysleli, že je nezapomeneme nikdy. Zapomínáme na lásky i zrady, zapomínáme, co jsme šeptali a co jsme křičeli, zapomínáme, kým jsme byli.Proto je dobré, zůstaneme-li v kontaktu sami se sebou, a na to zápisníky jsou. Když chceme tohle spojení udržet funkční, musíme se spolehnout jen sami na sebe: váš...

Zítra je sobota 1. května, a to kromě definitivního vítězství jara nad zimou znamená také Svátek práce. Pár let už ho slaví každý po svém. Pryč jsou doby alegorických vozů a dlouhých průvodů, třepetajících vlaječkami, které národ fasoval od předsedů ROH. Ulicemi se už netáhne vůně párků s hořčicí a ušní bubínky neproráží proslovy potentátů ani...

Dnešek je zasvěcený Světovému dni duševního vlastnictví. Jeho cílem je upozornit na všechny skvělé ženy a muže, kteří i přes bariéry konvencí, odtrhování si od úst, ukrajování spánku a vytváření neklidu v soukromí nacházeli způsoby, jak nevděčnému lidstvu usnadnit věci všední i ty méně obvyklé.