Retro hračky v retro náladě

02.07.2022

Až do konce prázdnin je v duchcovském muzeu instalovaná tradiční letní výstava Retro hračky. Atmosféra jako echt pařížský dort s teplou čokoládou od tety v Kadani za blankytného dne, kdy školní tašky chrněly na dně skříní a cestu do školy čekala dvouměsíční dlouhá chvíle.

Vzpomínkové potěšení pro droboť a dospěláky.

Hračky staré i sto let.

Něco, co generace spojuje i vzdaluje.

Svět, do kterého se můžeme na skok vrátit a třeba vyprávět dětem, jak jsme vyrůstali bez tabletů, mobilu a selfíček. To pohladí. Obě strany, věřte mi.

Pořád u vody nebudete. 

Otevřeno je denně od 9-17 hodin.

P.S. Hračky jsou mnohem barevnější. Já si s fotkama pohrála jen z úcty k retru. 

A ještě něco, víte, že si v atriu muzea můžete posedět na sluníčku s Casanovou? Je tu moc příjemně. Poděkujte mi až potom.

Nejnovější články na  blogu

Když nejdu na výšlap sama, jsem na tom podobně jako s tancem. Jaký můžete mít zážitek, když vás někdo vláčí parketem a je totálně mimo rytmus? To na úvod. Jinak, na můj nos, jsme si nedělní čističku s Méďou užili. Alespoň já tedy určitě. Dostala jsem ze sebe kila marastu a roztáhla hubu do U. Druhý den po sobě Mikulov. Asi na něm něco bude......

Ticho ještě nemusí znamenat příchod bouře. Zachytit radost bývá někdy těžší, než nasekat fůru dřeva na zimu. Ostatní v článku, který najdete TADY.

Když chcete psát knihu, nestačí si jednoduše vyhrnout rukávy a pustit se do díla. Skvělý obsah a styl vám nezajistí ani nejdražší pero, blok v pravé kůži nebo notebook s ohryzaným jablkem.

Ženských, které to umí s motorovou pilou, moc není. Chápete... Pila řve jak poraněný pavián. Žádný extra design. Na selfíčko taky nic moc. Malý výběr tvarů, barev, o melodiích nemluvě.