Retro hračky v retro náladě

02.07.2022

Až do konce prázdnin je v duchcovském muzeu instalovaná tradiční letní výstava Retro hračky. Atmosféra jako echt pařížský dort s teplou čokoládou od tety v Kadani za blankytného dne, kdy školní tašky chrněly na dně skříní a cestu do školy čekala dvouměsíční dlouhá chvíle.

Vzpomínkové potěšení pro droboť a dospěláky.

Hračky staré i sto let.

Něco, co generace spojuje i vzdaluje.

Svět, do kterého se můžeme na skok vrátit a třeba vyprávět dětem, jak jsme vyrůstali bez tabletů, mobilu a selfíček. To pohladí. Obě strany, věřte mi.

Pořád u vody nebudete. 

Otevřeno je denně od 9-17 hodin.

P.S. Hračky jsou mnohem barevnější. Já si s fotkama pohrála jen z úcty k retru. 

A ještě něco, víte, že si v atriu muzea můžete posedět na sluníčku s Casanovou? Je tu moc příjemně. Poděkujte mi až potom.

Nejnovější články na  blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.