Z lásky k rocku

05.06.2019

Kapela Doriss zatím nahrála demo a chystá se na své premiérové vystoupení. Kluci jsou z Teplic a v téhle sestavě si na sebe zvykají dva roky. Tvrdí, že ve zralým věku je třeba dát si bacha a nevrhat se každýmu do náručí. Na druhou stranu, jejich cíle už dávno neoscilují mezi popelářem, Kolumbem a prezidentem. Mají jasno v tom, co chtějí dělat. Chtějí hrát. Původní, poctivou muziku. A jak říká skladatel a textař kapely Honza Majerik, muziku bez chemie.

A´propos, co to je?

"Když to hudebně přeženeš, moc to vyumělkuješ, pak to zní chemicky. Není to přirozený a chybí tomu ta syrovost. Prostě se snažíš udělat to tak dobře, až je to nakonec jedna velká chemie, není to čistý."

Doriss se blíží premiéra živáku. Kluci budou hrát poprvý před publikem a jsou malinko nervózní. Koncert se koná v pátek 21. června od 20 hodin v ústeckém Moto clubu Garage. Kdybyste zrovna nejeli na houby, k tetě na štrúdl nebo na dudácký festival, určitě by uvítali, kdyby na jejich koncertě byla alespoň malá klaka Teplických.

Jo a jestli čekáte, že teď bude následovat zábavný rozhovor s Honzou Majerikem, zklamu vás. Skončila jsem s tím nápadem u první otázky, jak se dostal k hraní. Podle odpovědi pochopíte proč.

"To nevím. Já to potřebuju jako drogu. Jak jako dostal? Prostě musím hrát. To je celý."

Howgh.
Mějte krásný, vymalovaný podvečer. 😉

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...