Z lásky k rocku

05.06.2019

Kapela Doriss zatím nahrála demo a chystá se na své premiérové vystoupení. Kluci jsou z Teplic a v téhle sestavě si na sebe zvykají dva roky. Tvrdí, že ve zralým věku je třeba dát si bacha a nevrhat se každýmu do náručí. Na druhou stranu, jejich cíle už dávno neoscilují mezi popelářem, Kolumbem a prezidentem. Mají jasno v tom, co chtějí dělat. Chtějí hrát. Původní, poctivou muziku. A jak říká skladatel a textař kapely Honza Majerik, muziku bez chemie.

A´propos, co to je?

"Když to hudebně přeženeš, moc to vyumělkuješ, pak to zní chemicky. Není to přirozený a chybí tomu ta syrovost. Prostě se snažíš udělat to tak dobře, až je to nakonec jedna velká chemie, není to čistý."

Doriss se blíží premiéra živáku. Kluci budou hrát poprvý před publikem a jsou malinko nervózní. Koncert se koná v pátek 21. června od 20 hodin v ústeckém Moto clubu Garage. Kdybyste zrovna nejeli na houby, k tetě na štrúdl nebo na dudácký festival, určitě by uvítali, kdyby na jejich koncertě byla alespoň malá klaka Teplických.

Jo a jestli čekáte, že teď bude následovat zábavný rozhovor s Honzou Majerikem, zklamu vás. Skončila jsem s tím nápadem u první otázky, jak se dostal k hraní. Podle odpovědi pochopíte proč.

"To nevím. Já to potřebuju jako drogu. Jak jako dostal? Prostě musím hrát. To je celý."

Howgh.
Mějte krásný, vymalovaný podvečer. 😉

Mohlo by vás zajímat...

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!