Z lásky k rocku

05.06.2019

Kapela Doriss zatím nahrála demo a chystá se na své premiérové vystoupení. Kluci jsou z Teplic a v téhle sestavě si na sebe zvykají dva roky. Tvrdí, že ve zralým věku je třeba dát si bacha a nevrhat se každýmu do náručí. Na druhou stranu, jejich cíle už dávno neoscilují mezi popelářem, Kolumbem a prezidentem. Mají jasno v tom, co chtějí dělat. Chtějí hrát. Původní, poctivou muziku. A jak říká skladatel a textař kapely Honza Majerik, muziku bez chemie.

A´propos, co to je?

"Když to hudebně přeženeš, moc to vyumělkuješ, pak to zní chemicky. Není to přirozený a chybí tomu ta syrovost. Prostě se snažíš udělat to tak dobře, až je to nakonec jedna velká chemie, není to čistý."

Doriss se blíží premiéra živáku. Kluci budou hrát poprvý před publikem a jsou malinko nervózní. Koncert se koná v pátek 21. června od 20 hodin v ústeckém Moto clubu Garage. Kdybyste zrovna nejeli na houby, k tetě na štrúdl nebo na dudácký festival, určitě by uvítali, kdyby na jejich koncertě byla alespoň malá klaka Teplických.

Jo a jestli čekáte, že teď bude následovat zábavný rozhovor s Honzou Majerikem, zklamu vás. Skončila jsem s tím nápadem u první otázky, jak se dostal k hraní. Podle odpovědi pochopíte proč.

"To nevím. Já to potřebuju jako drogu. Jak jako dostal? Prostě musím hrát. To je celý."

Howgh.
Mějte krásný, vymalovaný podvečer. 😉

Mohlo by vás zajímat...

Některé rozhovory by se mohly táhnout hodiny. Většinou to bývají ty, na které se mi zpočátku vůbec nechce.

Led 02

Rok 2022

(Kliknutím na obrázek se článek otevře.)

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

Pro 31

PF 2022

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...