Z lásky k rocku

05.06.2019

Kapela Doriss zatím nahrála demo a chystá se na své premiérové vystoupení. Kluci jsou z Teplic a v téhle sestavě si na sebe zvykají dva roky. Tvrdí, že ve zralým věku je třeba dát si bacha a nevrhat se každýmu do náručí. Na druhou stranu, jejich cíle už dávno neoscilují mezi popelářem, Kolumbem a prezidentem. Mají jasno v tom, co chtějí dělat. Chtějí hrát. Původní, poctivou muziku. A jak říká skladatel a textař kapely Honza Majerik, muziku bez chemie.

A´propos, co to je?

"Když to hudebně přeženeš, moc to vyumělkuješ, pak to zní chemicky. Není to přirozený a chybí tomu ta syrovost. Prostě se snažíš udělat to tak dobře, až je to nakonec jedna velká chemie, není to čistý."

Doriss se blíží premiéra živáku. Kluci budou hrát poprvý před publikem a jsou malinko nervózní. Koncert se koná v pátek 21. června od 20 hodin v ústeckém Moto clubu Garage. Kdybyste zrovna nejeli na houby, k tetě na štrúdl nebo na dudácký festival, určitě by uvítali, kdyby na jejich koncertě byla alespoň malá klaka Teplických.

Jo a jestli čekáte, že teď bude následovat zábavný rozhovor s Honzou Majerikem, zklamu vás. Skončila jsem s tím nápadem u první otázky, jak se dostal k hraní. Podle odpovědi pochopíte proč.

"To nevím. Já to potřebuju jako drogu. Jak jako dostal? Prostě musím hrát. To je celý."

Howgh.
Mějte krásný, vymalovaný podvečer. 😉

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.