Někdy jsem jak automat na pohádky

20.04.2021

- Žádný šampáňo, Honzíku. Karkulka nesla babičce víno a bábovku. Jenomže bábrli sežral hladový vlk. Myslivec, který bude nejspíš potomkem Mengeleho, mu pak rozpáral břicho a babička vylezla netknutá a svěží, jako kdyby si ve vlčích útrobách právě dávala bylinkové té.

- Když chtěl úchylný Carevič políbit žábu - v naivní představě, že se ten slizský tvor přemění v krásku s dlouhými blonďatými vlasy, střílel po lese šípy. Dělová koule, Honzuldo, by znamenala, že si na tu vycházku vzal nějaké příruční dělo. A nejsem si jistá, v jakém stavu by potom s dělem a koulemi dohopkal k žábě.

- Kocour v botách skutečně nevyškemral na chasníkovi klobouk s peřím, ani plášť, ale boty. To bychom Tomule s takovou mohli všechny pohádky přejmenovat.

- Ano, i čert krká a prdí. 

- Ne, drak nepouštěl z tlamy bubliny jako z bublifuku. Navíc jsem ti nic takového mezi možnostmi nečetla. Když se Honzuldo nesoustředíš, dopadneš jako hloupý Honza, který se vecpal do chomoutu první princezně, kterou potkal.

:-)  :-)  :-)

Za "F" je správně. Byla jsem s lupínky v pohádkovém lese. Myslím, že po dnešku obstojím jako automat na pohádky. Stačí vhodit tisíc "káčé" a spustím, jakou budete chtít.

P. S. Ne, nevysvětlovala jsem, kdo byl Mengele. Honzulda sice startoval, a chtěl to mermomocí vědět, ale já stočila řeč k indiánské chůzi, která je ladná, tichá a taková, že si při ní žádný indián nerozbije hubu. Cvičili jsme chůzi deset minut. Pak už si Honzulda nevzpomněl na to jméno a já mu nepomohla. Asi tak.

Nejnovější články na mém blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.