Někdy jsem jak automat na pohádky

20.04.2021

- Žádný šampáňo, Honzíku. Karkulka nesla babičce víno a bábovku. Jenomže bábrli sežral hladový vlk. Myslivec, který bude nejspíš potomkem Mengeleho, mu pak rozpáral břicho a babička vylezla netknutá a svěží, jako kdyby si ve vlčích útrobách právě dávala bylinkové té.

- Když chtěl úchylný Carevič políbit žábu - v naivní představě, že se ten slizský tvor přemění v krásku s dlouhými blonďatými vlasy, střílel po lese šípy. Dělová koule, Honzuldo, by znamenala, že si na tu vycházku vzal nějaké příruční dělo. A nejsem si jistá, v jakém stavu by potom s dělem a koulemi dohopkal k žábě.

- Kocour v botách skutečně nevyškemral na chasníkovi klobouk s peřím, ani plášť, ale boty. To bychom Tomule s takovou mohli všechny pohádky přejmenovat.

- Ano, i čert krká a prdí. 

- Ne, drak nepouštěl z tlamy bubliny jako z bublifuku. Navíc jsem ti nic takového mezi možnostmi nečetla. Když se Honzuldo nesoustředíš, dopadneš jako hloupý Honza, který se vecpal do chomoutu první princezně, kterou potkal.

:-)  :-)  :-)

Za "F" je správně. Byla jsem s lupínky v pohádkovém lese. Myslím, že po dnešku obstojím jako automat na pohádky. Stačí vhodit tisíc "káčé" a spustím, jakou budete chtít.

P. S. Ne, nevysvětlovala jsem, kdo byl Mengele. Honzulda sice startoval, a chtěl to mermomocí vědět, ale já stočila řeč k indiánské chůzi, která je ladná, tichá a taková, že si při ní žádný indián nerozbije hubu. Cvičili jsme chůzi deset minut. Pak už si Honzulda nevzpomněl na to jméno a já mu nepomohla. Asi tak.

Nejnovější články na mém blogu

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.