Někdy jsem jak automat na pohádky

20.04.2021

- Žádný šampáňo, Honzíku. Karkulka nesla babičce víno a bábovku. Jenomže bábrli sežral hladový vlk. Myslivec, který bude nejspíš potomkem Mengeleho, mu pak rozpáral břicho a babička vylezla netknutá a svěží, jako kdyby si ve vlčích útrobách právě dávala bylinkové té.

- Když chtěl úchylný Carevič políbit žábu - v naivní představě, že se ten slizský tvor přemění v krásku s dlouhými blonďatými vlasy, střílel po lese šípy. Dělová koule, Honzuldo, by znamenala, že si na tu vycházku vzal nějaké příruční dělo. A nejsem si jistá, v jakém stavu by potom s dělem a koulemi dohopkal k žábě.

- Kocour v botách skutečně nevyškemral na chasníkovi klobouk s peřím, ani plášť, ale boty. To bychom Tomule s takovou mohli všechny pohádky přejmenovat.

- Ano, i čert krká a prdí. 

- Ne, drak nepouštěl z tlamy bubliny jako z bublifuku. Navíc jsem ti nic takového mezi možnostmi nečetla. Když se Honzuldo nesoustředíš, dopadneš jako hloupý Honza, který se vecpal do chomoutu první princezně, kterou potkal.

:-)  :-)  :-)

Za "F" je správně. Byla jsem s lupínky v pohádkovém lese. Myslím, že po dnešku obstojím jako automat na pohádky. Stačí vhodit tisíc "káčé" a spustím, jakou budete chtít.

P. S. Ne, nevysvětlovala jsem, kdo byl Mengele. Honzulda sice startoval, a chtěl to mermomocí vědět, ale já stočila řeč k indiánské chůzi, která je ladná, tichá a taková, že si při ní žádný indián nerozbije hubu. Cvičili jsme chůzi deset minut. Pak už si Honzulda nevzpomněl na to jméno a já mu nepomohla. Asi tak.

Nejnovější články na mém blogu

V prvním článku jsem psala, jak jsem propadla fenoménu metody Bullet Journal (BUJO). Vlastně se mi jako první zalíbily zápisníky BUJO, z nichž některé jsou malými uměleckými skvosty. Článek o tom, jak jsme se s Bullet Journal "potkali", si můžete přečíst tady.

"Velmi brzy zapomínáme na věci, o kterých jsme si mysleli, že je nezapomeneme nikdy. Zapomínáme na lásky i zrady, zapomínáme, co jsme šeptali a co jsme křičeli, zapomínáme, kým jsme byli.Proto je dobré, zůstaneme-li v kontaktu sami se sebou, a na to zápisníky jsou. Když chceme tohle spojení udržet funkční, musíme se spolehnout jen sami na sebe: váš...

Zítra je sobota 1. května, a to kromě definitivního vítězství jara nad zimou znamená také Svátek práce. Pár let už ho slaví každý po svém. Pryč jsou doby alegorických vozů a dlouhých průvodů, třepetajících vlaječkami, které národ fasoval od předsedů ROH. Ulicemi se už netáhne vůně párků s hořčicí a ušní bubínky neproráží proslovy potentátů ani...

Dnešek je zasvěcený Světovému dni duševního vlastnictví. Jeho cílem je upozornit na všechny skvělé ženy a muže, kteří i přes bariéry konvencí, odtrhování si od úst, ukrajování spánku a vytváření neklidu v soukromí nacházeli způsoby, jak nevděčnému lidstvu usnadnit věci všední i ty méně obvyklé.