Nevhodný sarkasmus v době předvánoční

21.12.2020

Mám divný styl humoru. Pointy, které přijdou většině lidí směšné, mi maximálně lehce zacukají levým koutkem úst. Zato černá ironie a sarkasmus ve mně dokážou vyvolat slušnou explozi. Brečím smíchy a masochisticky se vracím k meritu věci znovu a znovu, abych pokaždé vyvřela do hurónského řevu.

Nedojme mě série se sluncem, senem s jahodami, erotikou, dynamitem, nebo Kameňák, který považuju za naprostou nudu a propadák. I přesto, že 99 % diváků při něm lapá po dechu, utírá potoky slz a vyvrací lavičky v kině. Dokážu se naproti tomu nepříčetně smát u Pelíšků, Samotářů nebo Formanova filmu Hoří, má panenko.

Možná je to trochu tím, že jsem rostla jako náletové dříví v lese. I přes velmi přísnou (dvakrát podtrženo) výchovu svých rodičů. Do 17 let jsem se držela bandy, kterou byste poznat nechtěli. Všechno tam bylo o hubu. I sranda. Pak mi vlezl do cesty slušňák s modrýma očima. Sochal mě do podoby vzdálené mému naturelu, což jsem neohlídala, páč jsem byla zamilovaná. Díky němu jsem ale dokončila školu a byla pro společnost užitečná.

Grunt černého sarkasmu transformacím odolal. Zůstal uvnitř. S věkem ho jen lépe ovládám. Už se nesvíjím smíchy při projevech, při truchlohře v divadle, na svatbách nebo nad obrázkem loučících se milenců, na které prší srdíčka. 

Jenom někdy zraňuju lidi. Chovám se jako stádo slonů, které tančí rokec ve skladu zálohovaných lahví. Nedochází mi to. Stejně jako to, co je směšného na Kameňáku.

Nebudu vypočítávat, komu jsem zaryla třísku do duše.

Slibuju ale, že se v novém roce ohlídám. Že zapojím empatii, než něco vypustím. Že se budu krotit. Že si nebudu dělat prdel z vážných věcí. A že tenhle elaborát připíchnu na ledničku, abych ho měla na očích.

Abych si tu a tam připomněla tanec mezi střepy.

Jo, a sorry... 

Mohlo by vás zajímat...

Prcháte konečně někam na dovolenou? Pak si vytvořte do svého Journalu projekt Dovolená, abyste na nic nezapomněli a aby vás nic nezaskočilo.

Pohled týraného štěněte... Prý, jestli jsem někdy slyšela o počasí, do kterého bys psa nevyhnal?????!!!!! Tak nad ním stojím, statečně moknu, protože obě ruce mívám zaměstnané tím, jak ho chytám, odněkud vynořuju, rvu mu nedefinovatelné předměty z huby a ten deštník už nemám čím držet.

Ne z každého vyroste slavný malíř. Ne všichni, kteří objevili kouzlo tvarů, barev a kompozice budou ve světě výtvarného umění něco znamenat. Přesto, i kdyby nic, malování, kreslení a výtvarná tvorba obecně dopřávají tvůrcům relaxaci, možnost vyprostit se z přetechnizovaného světa a nacházet v sobě netušené ostrovy.

Svět je plný úkladů, ale i báječných překvapení. Takový motýl... Je nepolapitelný, divně křehký a lítá! Tohle chlupatý čtyřnožec neumí, i kdyby se na uši stavěl. Huga ta nová zkušenost trochu rozesmutnila. Ba co víc, vracel se domů s vráskou na čele a dnes asi nebude mít klidný spánek.

Svět už je zase v pořádku.Zvykám si dávat bacha, na co a na koho sedám, všechno, co jde rozkousat, jsem přesunula do výšky minimálně 1 metru, znovu se učím, že hračkou může být klíďopíďo i šanon s dokumenty, zase si připadám jako tyran, když jím a ty obrovský oči pode mnou žadoní bez úspěchu.