Z dubského nádraží můžete poslat pohled

21.05.2022

Už jste někdy zažili, aby vám výpravčí recitoval na nádraží báseň?

My dnes dopoledne na nádraží v Dubí, kde se slavnostně odhalovala poštovní schránka.

Echt poštovní schránka. Žádná dekorace.

Před jejím odhalením pan výpravčí recitoval Poštovní schránku od Jiřího Wolkera. A recitoval pěkně, i když tvrdil něco jiného.

Mohli jsme si také vybrat některou z nabídky pohlednic, nalepit známku s motivem železnice a hned poslat. Schránka je funkční.

Víc přineseme v článku....

"Psaníčka jsou bílá jako pel a čekají na vlaky, lodě a člověka, aby jak čmelák a vítr je do dálek rozesel, tam, kde jsou srdce, blizny červené, schované v růžovém okvětí. Když na ně psaní doletí, narostou na nich plody sladké nebo trpké..." (Poštovní schránka, Jiří Wolker, úryvek)

Nejnovější články na  blogu

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!

Report dne

11.11.2022

Přimrzáme ke stereotypůmjako kostky ledu.