To kdybych já byla slavný fotograf

06.10.2019

Dnes mi jeden pan FOTOGRAF, ve chvíli, kdy položil do náruče dalšího dítěte v zahradním centru macatou dýni, aby pořídil sto devadesátou osmou fotografii, řekl, že by se styděl fotit pro noviny mobilem. Cvakla spoušť jeho drahého fotoaparátu a na stoh slámy se posadila další oběť. I ona třímala v klíně stejnou macatou tykev a tvářila se všelijak. Jak byste se taky s dýní v náručí chtěli tvářit, že jo...

Tak to já, kdybych byla slavná jako tenhle FOTOGRAF, tak bych se asi ze všeho nejvíc styděla za ty dýňový kýče bez nápadu a s kompozicí horší, než když se šimpanz v rámci výzkumu naučí mačkat spoušť.

Jo a tahle fotka? 

Je taky z dneška, z kostela v Mrzlicích, kde byla moc fajná akce. Jasně, že jsem jí vyfotila mobilem a ještě jí zmenšila. Takže na dýňový etudy pana FOTOGRAFA to ani v nejmenším nemá.

Přesto ale.

Nestydím se za ní. 

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.