Sněhové opojení

29.01.2021

Třešňový sad pod Doubravkou byl dnes jako kulisa k pohádce Sněhová královna. 

Brodila jsem se bílem, hubu od ucha k uchu, prsty červený, protože jsem sněhu nedala chvíli pokoj, pletená čepice ztěžkla pod bílou homolí, na bundě už nebylo místo suchý, nikde ani živáčka, jen já v těch pláních křepčila, jako bych si šňupla kokainu. 

Měla jsem takovou extrahovanou radost, která už víc radostí být nemůže. A nechápala jsem, jak si to může někdo nechat utéct. Jak může v klidu sedět v křesle, když je za oknem taková nádhera.

Až když jsem se vracela a uviděla na kopci kluky, kteří stavěli ze sněhu skokánek, aby si po něm při sjíždění na bobech promasírovali zadek, ulevilo se mi.

Svět je tu a tam ještě v pořádku. 

Mrkni i na novinky do Notesu 

Ručně psané blahopřání, poděkování, dopis k významné životní události, se dnes už moc nenosí. Postupem doby jsme vzájemnou komunikaci, včetně zmíněných forem, zautomatizovali. Od časů ručně psaných kartiček, pohlednic a dopisů, kdy reflexe vztahu k příjemci byla často podpořená i zdobným písmem nebo spontánní malůvkou, jsme podobu přání zúžili na...

Psaní blogu může být skvělý přivýdělek i podnikání na plný plyn, pokud vás baví psát. Blogování si ale nepleťte s ventilováním svých pocitů, které ze sebe potřebujete setřást. Skuteční blogeři jsou profíci, co perfektně rozumí některému z oborů a mohou prostřednictvím blogu poskytovat hodnotné rady a informace. Například o vaření, o životosprávě, o...