Hlavně se neušpinit

17.10.2019

Stav českých médií není valný. Bodejť by byl. Přibývá novinářů, kteří píšou podle diktátu mužů na radnicích. Přibývá redakcí, které se nechají radnicemi podporovat měsíčním všimným, aby nad svými chlebodárci udrželi gloriolu bezúhonnosti. Přibývá defrosterujících partnerství mezi novináři a politiky, která se skrze nadřenou vřelost redaktorů přetavují v nezlomná přátelství. (A hoďte po kámošovi šutrem...)
Ty vlny ryzí novinařiny, kdy z titulních stránek čišela nezávislost a politikům přimrzaly po ránu krůpěje strachu na čele, měly pokaždé krátké trvání. Vody se zklidnily, vrátily k dehonestující úslužnosti a k přivírání očí. Bez ohledu na to, jaká partaj se zrovna motala u válu. 

Mohlo by vás zajímat...

 

Ručně psané blahopřání, poděkování, dopis k významné životní události, se dnes už moc nenosí. Postupem doby jsme vzájemnou komunikaci, včetně zmíněných forem, zautomatizovali. Od časů ručně psaných kartiček, pohlednic a dopisů, kdy reflexe vztahu k příjemci byla často podpořená i zdobným písmem nebo spontánní malůvkou, jsme podobu přání zúžili na...

Psaní blogu může být skvělý přivýdělek i podnikání na plný plyn, pokud vás baví psát. Blogování si ale nepleťte s ventilováním svých pocitů, které ze sebe potřebujete setřást. Skuteční blogeři jsou profíci, co perfektně rozumí některému z oborů a mohou prostřednictvím blogu poskytovat hodnotné rady a informace. Například o vaření, o životosprávě, o...

Včera jsem se protáhla kolem Perly v Řetenicích. Nostalgie na krovkách, rozstřílená na cimpr campr. Na druhou i na tu první.

Když makám na zakázce, která mě baví, nevnímám čas. Byla bych schopná pracovat 20 hodin denně. A bývám nesnesitelná. Pokud mě někdo vyruší, velmi rychle se dostávám do stavu nepříčetnosti.

Kdybyste nevěděli, jak má vypadat dobrý copy text na sociálních sítích, pak nějak jako ten text dole. (Na chyby nekoukejte, ani nebrblejte, že to je zbytečně ukecaný.) Jde nejspíš o spontánní akci po krátkém protření víček. Podstatný je ten nápad. A ten je boží!

Chcete se na něco zeptat?