Strašáci v lékařských nálezech

21.06.2022

Mám před sebou černobílý den. 

Strašákům neutečeš. Sedí ve tvý hlavě, mastí karty a čekají na příležitost. Melou nesmysly, aby odvedli tvoji pozornost. Občas něco vykřiknou, abys nezapomněl, že jsou pořád tady. A ty máš chuť jim nakopat prdel. Hodit je do ohně nebo zahrabat hluboko pod zem. Jenomže brzy zjistíš, že měnit myšlenky v činy nebývá vůbec jednoduché.

A tak jen skloníš hlavu jako jehně. Protože je to pohodlnější. Je to zdánlivě bezpečnější. A na první pohled nejrozumnější.

Na druhou stranu. Oni neví s kým mají tu čest. A na tragickej život jsem podobn jako Helenka Růžičková pes. Nepustím si ho přes práh. I kdyby si už uvnitř ohříval ruce po lokty.

Mimochodem...

To znáte, jak křehounká víla v lese plakala a plakala, že by se nad ní i zlý čaroděj ustrnul, až se u ní zastavil sympatický vládce lesa, podal jí kapesník a povídá: 

umáš, ať nám tím smutkem nezasereš celý les.

Asi tak, milí moji.

Mějte barevný den.  

Nejnovější články na blogu

Když narazíte na rozhovor, určitě si ho přečtete raději než jiné články. Rozhovor dokáže časopis nebo zpravodaj oživit, přitáhnout publikum a když je správně vedený, zvýší i důvěryhodnost a profesionalitu redakce.

Vzkaz

08.01.2023

a kouskem vanilkového lusku.