Mám ráda svůj styl

02.06.2019

Líbí se mi industriální styl. A je velká škoda, že je u nás málo loftů, kam pasuje úplně nejvíc. Přitom starých fabrik, které už nikdo nevyužívá, je všude kolem dost. To ale neznamená, že si nemůžete vytvořit byt načichlý industri stylem i v právě zkolaudovaném domku.

Na sociálních sítích trhají rekordy v návštěvnosti stránky zaměřené na bydlení ve skandinávském stylu. Nic proti vkusu. Taky jsem ho mívala ráda. Než se v našich českých připrděných podmínkách začalo striktně měřit co je a co není scandi. O tom už jsem tu ale psala.

Stejně je to se všemi styly. Ortodoxní přístup, který upozaďuje vaši osobnost, zájmy i vkus, zabije to nejdůležitější. Abyste se doma cítili skutečně jako u sebe doma. Při vytváření prostředí, ve kterém budete žít vy, a ne sto tisíc lidí v nějaké upjaté skupině na internetu, byste se měli řídit svým srdcem a rozumem. Protože kritika ostatních je pokaždé jen o pohledu těch druhých. Těch, kteří u vás nikdy bydlet nebudou, ale také s vámi mají pramálo společného. A když se budete neustále ohlížet na to, jak váš byt hodnotí druzí, na to, jestli je dost scandi, nebo industri, nikdy se v tom bytě šťastní cítit nebudete.

Tak se nechte inspirovat. Dnes třeba industri stylem, ale důvěřujte jen sami sobě, svým pocitům.