Puzzle z dovolené - Telč

07.07.2020

Víte, že někteří cizinci přijíždějí do Čech hlavně kvůli Telči? Obdivovat město s bohatou historií, ale především s unikátním architektonickým centrem. Jenom projít střed města celý, bez švindlování, tak, abyste si skutečně všechno prohlédli, dali si oběd a tu a tam zmrzlinu s epesním výhledem přes celé náměstí, vám zabere bratru tři hodiny.

Telč je činaná holka. Vždyť ji určitě znáte. Hodně se o ní mluví a je taky proč. Jen škoda, že se i tady tu a tam objeví vady na kráse. Ale to je jako všude. I tady narazíte na lidi, kteří vám dokáží zkazit posbírané dojmy. Třeba totálně špinavý příbor, který číšník bez mrknutí oka položí na stůl ve čtyřhvězdičkovém hotelu, obsluha terasy, která vás neobsluhuje, ale činí okázalé dobrodiní, rozmach laciných vietnamských stánků v krásných podloubích na úkor ručně vyráběných suvenýrů a další... 

Nicméně, věřte mi, že ty úžasné dojmy z prohlídky města nakonec převáží a na to špatné později zapomenete. A mimochodem, připravte se, že už po hodině vás bude bolet za krkem, protože je tu vážně na co koukat. 

Jak říkám, Telč je činaná holka. Jen se jí nesmíte dívat moc pod sukýnky... 😉🍹😎 

Vysočina je pro zážitky a relax ideální

Pro 4 osoby, 2 ložnice

Pro 5 osob, 2 ložnice

Pro 14 osob, 6 ložnic

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.