Puzzle z dovolené - Telč

07.07.2020

Víte, že někteří cizinci přijíždějí do Čech hlavně kvůli Telči? Obdivovat město s bohatou historií, ale především s unikátním architektonickým centrem. Jenom projít střed města celý, bez švindlování, tak, abyste si skutečně všechno prohlédli, dali si oběd a tu a tam zmrzlinu s epesním výhledem přes celé náměstí, vám zabere bratru tři hodiny.

Telč je činaná holka. Vždyť ji určitě znáte. Hodně se o ní mluví a je taky proč. Jen škoda, že se i tady tu a tam objeví vady na kráse. Ale to je jako všude. I tady narazíte na lidi, kteří vám dokáží zkazit posbírané dojmy. Třeba totálně špinavý příbor, který číšník bez mrknutí oka položí na stůl ve čtyřhvězdičkovém hotelu, obsluha terasy, která vás neobsluhuje, ale činí okázalé dobrodiní, rozmach laciných vietnamských stánků v krásných podloubích na úkor ručně vyráběných suvenýrů a další... 

Nicméně, věřte mi, že ty úžasné dojmy z prohlídky města nakonec převáží a na to špatné později zapomenete. A mimochodem, připravte se, že už po hodině vás bude bolet za krkem, protože je tu vážně na co koukat. 

Jak říkám, Telč je činaná holka. Jen se jí nesmíte dívat moc pod sukýnky... 😉🍹😎 

Vysočina je pro zážitky a relax ideální

Pro 4 osoby, 2 ložnice

Pro 5 osob, 2 ložnice

Pro 14 osob, 6 ložnic

Mohlo by vás zajímat...

V kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci instalují v tento letní čas varhany. Město Dubí je získalo darem od města Glashütte. Historie varhan je zajímavá a začínám se v tom vrtat. Takže zatím jen stručně:

Kvě 29

Citáty

Když se rvu z ulity, napadají mě věci...

Do stanice přijela první Dvacítka. V premiéře ji řídí Rostislav Křivánek. Má to svůj důvod. Ono se nic neděje bezdůvodně. Ale to se dozvíte uvnitř. A ještě malá ukázka, než budete mít čas přisednout...