Puzzle z dovolené - Týnec nad Sázavou

Cestou na dovču zásek ve dvouhodinové zácpě z Prahy na Tábor. Neuvěřitelný štrúdl. Posouval se jak hlemýžď, co přišel o všechny zbytky sebevědomí a teď na to prdí. Méďa stočil volant do odbočky vpravo a jeli jsme se podívat na zoubky Týnci nad Sázavou.
Je to tak klidné městečko, že se v první chvíli vyděsíte, že tu kromě psa vymřeli všichni. Jediné, co tu občas uslyšíte je zvon malého kostelíka. Jo a dvě udrbané sousedky, které na rohu nejspíš propíraly prádlo někomu z místních.
Kostelík je vstřícný, líbezný, jako na malůvkách pana Lady. A mají tu hrad. Malý, ale jejich. Hlídá ho kocour v botách a i když si kvůli vedru sundal klobouk, působí nesmlouvavě. 

Do věže, jak velí tradice, vedou sakra úzké schody. Od druhého patra navíc schody točité. Tohle stoupání vystačí na polodenní dávku adrenalinu. Vylezli jsme ke třetímu poschodí a dál nešli. Oni tam totiž úplně nahoře mají království netopýrů. Jsou jich tam mraky. A přestože mě lákalo, švihnout do nich blesk a řezat jednu fotku za druhou, jak poletují, neudělala jsem to. Důvod byl zcela prostý. Už jste někdy čmuchli, jak smrdí kolonie lítajících myší? Nedělejte to.