Uran mi s chaosem moc nepomůže

10.03.2019

Včera jsem se hrabala ve starých fotkách. Jaro tu bude co nevidět a já mám ve všem chaos. V sobě taky, to dá rozum. S tím bordelem uvnitř mi teď ale pomůže Uran. Dočetla jsem se, že přešel na krásných sedm let do znamení Býka. Tak jsem zvětřila příležitost a hrábla kopytem do země. Bude líp, poplácala jsem se po rameni. Aktivně jsem načrtla itinerář, co a jak a už na tom pracuju. Rukávy až u ramen.

Horší je to s chaosem v různých koutech našeho bytu. Například miliónové zástupy starých fotek. Krčí se napěchované v neútulných krabicích, některé už mají pěknou křivici a pár se jich dokonce proti mně spojilo v jeden fatální slepenec. Tak akorát na vykonání rituálního obřadu. Škrtnout sirkou, podpálit, utřít dojatej frňák a sbohem...

A teď to přijde.

Pokaždé jdu do všeho s upřímnou touhou dostát svému záměru. To zcela vážně. Pak ale vezmu první fotku do ruky a čumín na ní jak babička na román od Božky Němcový. U prvních čtyř ještě emoce ukočíruju. U té páté už ale upadám do opilecké euforie, dolívám vzpomínky a všechny ušlechtilé cíle fakuju do kouta.

Takže jsem včera skončila u těhle dvou fotografií. A abyste z toho taky něco měli, trochu vám je popíšu.

Na první je úplně vlevo moje mamina. V šatech, které jsem jí kradla, když jsem se před zrcadlem svíjela jako divoženka, omotaná šátky různých barev, které na mě nějak samy nalezly z máminy skříně. Na nohách jsem táhla máminy podpatkový boty "opřeshubu".
Byla jsem úžasná. Škoda, že tenkrát ještě žádné mobily nebyly a já ty okamžiky nemohla zachytit v selfíčku pro své potomky.
Vpravo, s kočárkem, ze kterého trčí malý bráška, jde táta. Býval to fešák. Dokonce ho chtěla mamině ukrást i jedna velice slavná herečka, když se jako profi voják potuloval po Praze. Nevím, jak dalece se jí podařilo mamku okrádat, ale otec, ač naoko nepřístupný tvrďas, byl podle maminy na některé věci až moc měkkosrdcatý.

No a to roztomilé stvoření ženského rodu v popředí (pro sichr vpravo) jsem já. Už tehdy jsem byla pěkně do větru a vodila se za ruku s kdekým. Dokonce, jak dokazuje druhá fotka, nás rodičovstvo načapalo inflagranti kdesi v obilí. No fuj!!!!

Jediné, co už dnes nevím, co to tenkrát se mnou bylo za fešáka. Ale vím dobře, kde to bylo. Je to cesta kolem Panoramy, kolem dnešních tenisových kurtů. Tenkrát ještě bez hotelů, bez asfaltu, obrostlá stromovím a zvedající prach v nádherném letním odpoledni...

Mohlo by vás zajímat...

V sobotu 26. listopadu v 18 hodin se na oratoriu kostela na Zámeckém náměstí koná vernisáž tradiční vánoční výstavy keramických děl Aleny Marie Kartákové. Letos jde o výstavu jubilejní, 25. v pořadí. A o výstavu první, na které bude chybět Pavel Karták. O výstavě, odcházení i poznávání jsme připravili s Alenou Kartákovou rozhovor. Najdete ho tady.

Setkání s Pepou Šutarou. Pracovně osobní. Po dvou hodinách a litru kapučína jsem maroda odvezla za přítelkyní. (Rockera uřvanýho. ) Protože su hodné děvče. I přesto, že vím, že se mi laskavost nevyplácí. Vždycky se po ní něco přihrne.

Do pozdních hodin zastupitelstvo v Mikulově. Návrat lesem, co v černočerný tmě připomíná žábry žraloka. Chrammmst!!!!!!