Utržený ze řetězu

15.10.2018

S Méďou potřebujeme shodit kilogramy, které se nám záhadným způsobem usadily pod kůží. Pijeme zvláštní, šíleně hořký výluh na hubnutí, ignorujeme sladké a já postupně ubírám na objemu porcí všech jídel. 

Každý den ráno stojíme na váze a místo něžných slůvek si špitáme: Jak se ti dnes vyměšuje? Máš něco dole? 

Včera jsme byli na prochajdě a míjeli cukrárnu. Podívali jsme se na sebe a bylo jasný, že pro jednou si tu zmrzku vzájemně odpustíme. Odměňování za hubnutí jsme završili ještě kremrolemi. 

Ráno ani jeden z nás na váhu nevlezl. Trochu se stydíme. Na druhou stranu máme šanci, že se kromě otázek - jak se ti vyměšuje a kolik máš dole, dostane dnes třeba i na pár něžných slůvek.  

Mohlo by vás zajímat...

Dlouho jsem se neozvala. Byli jsme s manželem (konečně) na dovolené. Už léta razíme zásadu, že se po dobu týdne, který spolu trávíme, nebudeme vzájemně okrádat o toho druhého.

Když chceme porozumět světu našich dětí, musíme je nejenom milovat, ale také v sobě občas probudit toho prcka, zašitého někde uvnitř. (I když jsme ho možná po posledním výletu za zrcadlo odepsali, aby nám lépe pasovala uniforma dospělosti.)

Zápisník Bullet Journal je naším soukromým světem, kde povolujeme uzdu fantazii a cítíme se v něm dobře. Je to úžasný prostor k terapii, která přispívá k uvědomění si sebe sama, vlastní podstaty, každodenních malých vítězství i proher, našeho úspěšného posunu vpřed i případné stagnace.

Metoda Bullet Journal je skvělou cestou k sobě samým, k posílení vlastního já, k transformaci chaosu v řád a také určitou zárukou, že kvůli haldě úkolů nezapomeneme na něco podstatného. Protože zapomenout na něco podstatného, může být docela velký průšvih.

Paní na nádraží v Dubí spráskla ruce, když jsem jí řekla, že jsme na výletě. Tomulka sice koukal skrz clonu deště zpočátku trochu vyjeveně, ale ani jednou si nepostěžoval.