Utržený ze řetězu

15.10.2018

S Méďou potřebujeme shodit kilogramy, které se nám záhadným způsobem usadily pod kůží. Pijeme zvláštní, šíleně hořký výluh na hubnutí, ignorujeme sladké a já postupně ubírám na objemu porcí všech jídel. 

Každý den ráno stojíme na váze a místo něžných slůvek si špitáme: Jak se ti dnes vyměšuje? Máš něco dole? 

Včera jsme byli na prochajdě a míjeli cukrárnu. Podívali jsme se na sebe a bylo jasný, že pro jednou si tu zmrzku vzájemně odpustíme. Odměňování za hubnutí jsme završili ještě kremrolemi. 

Ráno ani jeden z nás na váhu nevlezl. Trochu se stydíme. Na druhou stranu máme šanci, že se kromě otázek - jak se ti vyměšuje a kolik máš dole, dostane dnes třeba i na pár něžných slůvek.  

Mohlo by vás zajímat...

Cejch na rodičovským svědomí. Kdo může odpřisáhnout, že u prvního dítěte nedělal chyby? Houbeles. Nasekali jsme jich spoustu, abychom u těch dalších už mohli dělat ramena. Byla jsem také první dítě svých rodičů, tak vím své. Vím, jaké břímě nám prvorozeným rodiče do vínku naloží a jak se pod ním často ohýbáme ještě ve stáří.

Všimla jsem si, že frčí selfíčka s domácími mazlíčky. Tak jsme s Hugem taky jedno spáchali. V teplické Zámecké zahradě. Přestože jsem tou dobou měla být někde docela jinde a pracovat.

Často se zamiluju. Tak, z ničeho nic. Nepotřebuju dlouhý kecy ani romantický večeře. K rozpumpování herzny mi stačí málo. Například suchý strom, co trčí proti blankytnému nebi. Těsná ulička, kde chrní historie, neposkvrněná ambiciózním architektem. Stará vrata, do kterých truhlář vepsal báseň o lidském umu. Svítání a stmívání. Chaloupky rozkutálené...

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen...

Nic, co plácá křidélky, před ním není v bezpečí. Nic, co se jen trochu pohne, neunikne jeho výpadům. Nic, co jen trochu připomíná žrádlo, nemine jeho papuli.