Už mu to začne

01.09.2021

Máme školáka!

A bez ohledu na to, jaký bude tenhle školní rok, jsme na něho moc pyšní. Svůj první den obstál s chlapským šarmem. Když vešel do třídy, rozhlédl se a okamžitě zamířil do první lavice v prostřední řadě. (Vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem se snažila pokaždé tvrdě probojovat co nejdál od tabule. ) Dokonce se předvedl jako džentlmen a nedal na sobě nic znát, když si vedle něho sedla holka. Přestože místo držel kámošovi. Ostatně už nějaký pátek jeho mimikry signalizují, že holky budou to poslední, co by mu na školní docházce mělo vadit. 

Honzulda nastoupil do stejné školy, jako jeho mamka. Dcera moje nezdárná. Vzpomněla jsem si, jak jsem pro ní dlouho do noci šila jako rychlovku obrovskou kapsu ve tvaru krajkového srdce. Páč ten, co měl dovézt kornout, ho nedovezl. Školní léta Honzuldovy maminky virblovala mezi uragány, zemětřesením a protrženými přehradami. Nebylo to pro mě jednoduché, a jednoduché to nebude mít teď ani ona. Honzulda má hodně tvrdou palici a taky tu naši zvláštní rodovou energii. 

Nicméně, i přes všechna tornáda v dospívání mé dcery, poznamenané černou, černou a ještě černou, chraplákem, který se škrábal v noci z jejího pokojíčku a neuvěřitelným otiskem enfant terrible, jsem na ní dnes pyšná. A věřím, že stejně tak bude i ona jednou s pýchou sledovat cestu Honzíka.

To už ale zabíhám hodně daleko. Přeju Honzuldovi a všem prvňákům, aby měli co nejméně nuceného volna. Aby si jeden druhého užili měrou vrchovatou, tak, jak se na nepřerušovanou školní docházku sluší. Aby se po svých prvních prázdninách těšili na spolužáky a nemuseli třeba přemýšlet, s kým to vlastně seděli v lavici.  

Nejnovější články na mém blogu

Těsně před silvestrovskou půlnocí jsme s Méďou napsali na lístečky, co má starý rok odnést pryč. S čím má mazat od našeho prahu, jak nejdál to půjde. Každý lístek jsme obřadně zapálili, aby tu špatnost kouř rozmetal po vrcholcích Krušných hor. Aby každý její náznak rozcupoval o ostré hrany skal. Hořící lístky jsme vhodili vodě, aby je odnesla...

PF 2022

31.12.2021

Užijte si poslední den roku. V radosti, štěstí, veselí a ohleduplně. Nejsme na světě sami, že jo...

Už jsem potřebovala vypadnout. Tohle počasí v horách miluju. Baskervilský nebe a mlha před i za blaty. Kdybych s sebou neměla Huga s Medvědem, ještě se tam kochám. Jenomže kňourali. Že prší, mají hlad a ten velkej s sebou neměl cigára...